МИ ШАНУЄМО ЇХНІЙ ГЕРОЇЗМ І ЗВИТЯГУ

У той день урочисте зібрання з нагоди вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 26-ої річниці виведення радянських військ з Афганістану було присвячене насамперед їм – мужнім людям, які пройшли крізь пекло тієї війни.
На площі Миру біля пам’ятного знаку воїнам-інтернаціоналістам хвилиною мовчання присутні на урочистостях вшанували пам’ять загиблих воїнів-афганців, героїв, які полягли в зоні АТО та всіх, хто загинув на Сході країни.
– Сини України завжди мужньо виконували свій військовий обов’язок. – сказала в.о. голови районної державної адміністрації Юдіта Петеі. – Ми шануємо їхній героїзм і звитягу. Схиляємо голови перед тими, хто віддав своє життя, виконуючи солдатський обов’язок. Безцінний бойовий досвід воїнів-інтернаціоналістів сьогодні, як ніколи, необхідний для всебічної підготовки особового складу, для патріотичного виховання захисників Вітчизни. Водночас вшановуємо пам’ять Небесної Сотні, бійців, добровольців, волонтерів, які загинули у боротьбі за мир, незалежність та територіальну цілісність нашої держави. Районна влада спільно з ветеранськими організаціями й надалі робитиме все задля того, щоб вирішувати питання соціального захисту учасників бойових дій, ветеранів війни, сімей загиблих воїнів. Сьогодні ж, коли на східних теренах країни точиться боротьба за незалежність і суверенітет держави, ми повинні твердо пам’ятати, що Україна в небезпеці і наш обов’язок – мужньо боронити її від зовнішнього ворога, спільними зусиллями з прогресивним світом зупинити небезпеку, протистояти спробам дестабілізувати внутрішню ситуацію. Ми переможемо, здобудемо мир, бо за нами – правда і Божа воля.
Затим, перш ніж вручити грамоти міської ради учасникам афганської війни, до присутніх на урочистостях звернувся перший заступник міського голови Василь Ціцей:
– Кожен рік віддаляє нас від того пам’ятного дня, коли остання колона бронетехніки, останній радянський солдат, перетнувши міст через Амудар’ю, перегорнули одну з найтрагічніших сторінок нашої історії. Ми бачили горе, руйнування, смерть, але завжди мріяли про одне – про мир на землі. Але недовго він протримався – знову рвуться снаряди, знову шалені кулі переривають життя наших співвітчизників. Проте вже не в чужому далекому Афганістані, а на рідній українській землі. І сьогодні серед тих, хто боронить державу, в перших рядах – воїни-афганці, учасники бойових дій. Щире вам спасибі за те, що свій досвід, бойове братерство передаєте молодшим воїнам, за те, що відстоюєте незалежність нашої держави…
Відтак до виступу було запрошено голову районної спілки ветеранів-учасників бойових дій на території інших держав Михайла Товта, який, звертаючись до своїх побратимів та всіх присутніх на заході, підвів трагічні підсумки афганської війни, яка зловісним смерчем пролягла крізь долі українців і, зокрема, й наших земляків. Але наразі «афганці» також на передовій – захищають у зоні АТО нашу рідну землю. Деякі з них, виживши в афганському пеклі, загинули в ході Антитерористичної операції.
Нагороди від спілки було вручено учасникам бойових дій Івану Кедику та Юрію Горинецькому. З промовою перед учасниками урочистостей виступив також в. о. командира Виноградівської військової частини, підполковник Олександр Байдак.
Насамкінець учасники урочистостей поклали кошики квітів до пам’ятного знаку воїнам-інтернаціоналістам. У заході взяли участь представники влади та громадських організацій, воїни-«афганці» та військовослужбовці, громадськість міста і району, депутати районної та міської рад і учнівська молодь.


Ганна КОБАЛЬ

comments powered by HyperComments