Агнеш КУЛІКОВСЬКА З ШАЛАНОК отримала надію на одужання

Як завжди, неперевершені виступи учнів та вчителів Неветленфолівської дитячої школи мистецтв на благодійному концерті до Міжнародного дня людей з обмеженими можливостями у Виноградівському міському будинку культури. Традиційно концерт проходив у співпраці з благодійним фондом «Едьмаширт» («Один за одного») з Угорщини та за підтримки Виноградівської РДА. Цього разу зібрали 50519 гривень та 103900 форинтів для Агнеш Куліковській з Шаланок, яка страждає від м’язової дистрофії і потребує хірургічного втручання.
У фойє будинку культури, всім, хто заходив у зал, дівчата дарували камінь-оберіг привезений  зі святої землі Віфлеєму від благодійного фонду «Виноградів», як символ вдячності за доброту і щедрість. У переповненому залі не було тільки хворої дівчини та її рідні, адже вони, готуючи Агнеш до операції, мають остерігатися вірусів і шкідливого впливу зовнішніх факторів.  
– Я щиро вдячна всім присутнім і тим, хто долучився до сьогоднішньої благодійної акції. Адже цим вкотре підтвердили народну мудрість: «Чужих дітей не буває». Особливо приємним є той факт, що вчителі та учні Неветленфолівської школи мистецтв уже в ювілейний 10-ий раз об’єднали свої зусилля задля організації благодійного концерту, допомагають хворим дітям коштами на лікування чи для реабілітації. Їх прагнення допомогти, і цей переповнений зал  — твердження того, що є на світі добрі, щирі і милосердні люди. Пригадую слова християнського письменника і мислителя Честертона, який сказав: «Милосердя – це велика сила, яка здатна захистити беззахисних». Переконана, що проявлене сьогодні милосердя, допоможе Агнеш одужати, – зазначила у своєму виступі перший заступник голови Виноградівської райдержадміністрації Наталія Костелеба-Веремчук.
Наталія Юріївна вручила подяки голови районної державної адміністрації за благодійну діяльність на території Виноградівщини та з нагоди Міжнародного дня людей з обмеженими фізичними можливостями засновникам благодійного фонду «Едьмаширт» Томашу Варфелді та Марії Ласло, а також колективу Неветленфолівської ДШМ, заступнику директора Виноградівського державного коледжу Мукачівського державного університету Альоні Цуцковій.
– Всім присутнім передаю вітання від угорського міста Ерд і наших друзів з Австрії. Мені зателефонувала дівчина і сказала, що її сестрі потрібна операція. Цього розу я завітав у сім’ю і побачив, у якому складному фізичному стані перебуває 20-тирічна Агнеш: повністю дистрофоване тіло і нема ніякої осанки. Ми, здорові люди, навіть не замислюємося над тим, скільки вдихаємо і видихаємо повітря. Для нас це природно і не можемо собі уявити, наскільки складним кожен подих може бути для хворих людей. Агнеш бореться за кожен вільний вдих і видих, а її мама є справжньою героїнею. Тож я б запропонував вшановувати не тільки людей з обмеженими можливостями, а й тих, котрі без вихідних і перерв на відпочинок доглядають за ними. З Агнеш Куліковською мене зв’язав Андрій Мокар з Підвиноградова. Цей чоловік є незрячим, але він бачить найкраще своїм серцем. Варто зазначити, що він сам вдома доглядає за виноградником і виготовляє дуже смачне вино, – сказав Томаш Варфелді.
Андрій Мокар продекламував два вірші українською та угорською мовами, зал вітав його палкими оплесками.
– Сьогоднішній концерт є ювілейним. Саме слово «ювілей» у мене асоціюється зі словом «радість». Дійсно, наша радість є тихою, адже ми тішимось, що разом з вами можемо допомагати дітям з важкою долею, зі складними фізичними недугами. Саме бажання творити добро і об’єднує всіх нас. Щиро бажаю всім нам сил та здоров’я допомагати хворим дітям. Велике всім спасибі, – слова вдячності до всіх людей доброї волі пролунали з вуст директора школи мистецтв  Наталії Кіраль.
Після того, як лічильна комісія порахувала зібрані кошти, Наталія Костелеба-Веремчук вручила їх Томашу Варфелді, аби він передав  сім’ї хворої дівчинки. Наталія Юріївна подякувала вчителям та учням Неветленфолівської школи мистецтв за неперевершений концерт, під час якого глядацька аудиторія отримала надзвичайну насолоду та заряд позитивних емоцій, а хвора дівчина – надію на одужання і щасливе майбутнє.
Наталія Кобаль