ЧИ БУДЕ МЕЖА НЕПОМІРНОЇ РОЗКОШІ?

Ще 15 березня Верховна Рада дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата Євгена Бакуліна з фракції «Опозиційний блок». Його підозрюють у створенні організованого злочинного угруповання і розкрадання державних коштів на понад 5,5 мільярда гривень. Та що з того? Бакулін востаннє був на засіданні парламенту 17 червня 2016 року (!), відтоді перебуває за межами України, точніше в Росії. Ви вірите, що його покарають? Я — ні. І не лише тому, що він за межами держави. Згадайте, скільки шуму було, коли минулого року НАБУ оприлюднило записи, на яких депутат Розенблат за мільйонну винагороду обіцяв організувати незаконний видобуток бурштину. Після цього Верховна Рада зняла з нього депутатську недоторканність, а суд зобов’язав носити браслет і здати закордонні паспорти (не один!). Та наступні суди ухвалили браслет зняти, паспорти повернути, до того ж визнали Розенблата вже не винним, а потерпілим. Днями цей депутат відвідав ОАЕ, де побував на інвестиційному форумі. Що маємо в підсумку: гучну показову справу із благополучним для хабарника кінцем.
Ми регулярно читаємо новини про те, що когось зловили на хабарі. Лише минулого року виявили майже 10 тисяч фактів хабарництва, однак суди винесли всього 107 вироків із термінами позбавлення волі. Мізер! У нас голова Пенсійного фонду України – мільйонер із чотирма квартирами і 3 мільйони гривень готівкою – хтось запитав його, звідки такі статки? У нас у Ляшка своє Межигір’я із 78 гектарами землі, двоповерховим особняком, басейном, парковкою на 10 машин, своє природне озеро в урочищі «Бабка» під Києвом. Де зумів заробити ці статки? Подібні факти виявлять здебільшого невгамовні громадські активісти. Так от, щоб менше сунули ніс, куди не треба, Верховна Рада попри обіцянки так і не скасувала електронне декларування для активістів, хоч цього чекають і в департаменті США, і в Міжнародному валютному фонді, і у Венеційській комісії, і в ОБСЄ та Євросоюзі, – вважаю, що цим народні депутати помстилися громадським активістам, які викривають зловживання та ймовірні корупційні діяння влади.
Взагалі нинішня влада формує паралельний для себе світ — зовсім інший, ніж той, в якому живемо ми, прості громадяни України. Приємний подарунок зробили собі посадовці і цьогоріч. Вони внесли зміни до постанови, яка передбачає граничні суми витрат, в тому числі і на автомобілі для членів Кабміну і Адміністрації Президента. Якщо досі транспортні засоби для них мали коштувати не дорожче 500 тисяч гривень, то тепер планку піднято до 1 мільйона 200 тисяч. І не вмирають від розкоші! Більше того, впродовж останніх 11 років на реконструкцію одної з десятьох резиденцій Президента – Маріїнський палац – щороку витрачають шалені суми, які давно перевищили мільярд гривень. Цього року тут облаштують спецкухню. Сума закупівлі вражає – 4 мільйони 100 тисяч гривень, ще на 563 тисячі гривень закуплять меблі для облаштування 8 кухонних приміщень, оголосили тендер на встановлення різних стелажів для кухонь на суму 937 тисяч гривень. Загалом для облаштування кухонь меблями і технікою оголошено тендерів майже на 6 мільйонів гривень. Не говорю, з якої порцеляни частуватимуть тут гостей – краще нам того не знати. Питання в іншому: чи буде колись межа такої непомірної розкоші? А ви як думаєте?
Мальвіна САВИНЕЦЬ