Чи готові комунальники до складних погодних умов?

У відповідь на численні дзвінки наших читачів, які з наріканнями скаржилися на стан доріг та тротуарів у місті в умовах ожеледиці, з проханням прокоментувати ситуацію ми звернулися до заступника начальника Виноградівського ВУЖКГ по благоустрою та санітарній очистці Аллея Павловича ПСАРЬОВА:

– До складних погодних умов ми, комунальники, були готові. На цей зимовий період заготовили набагато більше необхідної протиожеледної суміші, ніж у минулі роки. Якщо за зимовий період 2014-2015 рр. нами було використано 20 метрів кубічних суміші (за зиму 2015-1016 рр. – 20, 3 метрів кубічних), то на сьогоднішній день (станом на 24 січня) в зв’язку зі складними погодними умовами вже використано близько 83 метрів кубічних.
Так, я згоден, що останнім часом дуже багато нарікань від мешканців міста на слизькі дороги та тротуари. Але справа в тому, що в зв’язку з тим, що не працюють ні «Агрошляхбуд», ні «Райавтодор» (котрі цим в першу чергу займалися), вся та робота лягла на наші плечі. Хоча в період складних погодних умов ні дня, ні ночі у нас, комунальників, немає. Наші люди працюють, не дивлячись на годинники. Не зважаючи на це, як мовиться, всі горіхи сиплються на нас. В той же час, згідно Закону України «Про благоустрій населених пунктів», кожен підприємець, кожен мешканець міста повинен наводити порядок біля свого подвір’я. Але цього у нас не робиться. До того ж сніг повинен прибиратися в час снігопаду. А в нас у цей час дороги такі, що не проїдеш – переповнені автомобілями. Машини  все утрамбовують – так робиться лід. До того ж протиожеледна суміш діє тільки при температурі не нижчій 10 градусів. Якщо мороз сильніший, то вся наша робота зводиться нанівець, вона не має сенсу. Але якщо люди нам телефонують – ми виїжджаємо на місце і вживаємо необхідні заходи. Проте наша техніка має обмежені можливості. Потрібен грейдер. Але такої техніки ми не маємо. Якщо в минулі роки нам достатньо було нашої техніки (2-3 одиниці), то в цьому році ми запустили 4 одиниці нашої і додатково уклали угоди з чотирма підприємцями, установами. Працював грейдер із Підвиноградова і три місцеві підприємці, котрі на сьогоднішній день відпрацювали від 35-ти до 50-ти годин.
Визнаємо – є упущення стосовно своєчасної очистки тротуарів від снігу і підсипання їх у час ожеледиці. З цього приводу в міській раді була серйозна розмова з керівником МП «Флора» Іваном Барчуком. Я рахую, що місцевій владі таку ситуацію дійсно треба передбачати і, безумовно, одна комунальна служба, в якій працює тільки 5 дорожніх робітників і немає спеціальної техніки, в таких складних погодних умовах неспроможна докорінно вирішити ці проблемні питання. Ніхто ж не передбачав таку зиму, як цьогоріч.
На сьогоднішній день 95% вулиць міста ми розчищали від снігу. Не були розчищеними тільки важкодоступні, тупикові ділянки доріг, проблемні в аспекті снігоочисних робіт. Із 156-ти вулиць, які є на балансі міста, орієнтовно 145 були нами охоплені, в тому числі ті дороги, які ми взагалі не повинні розчищати від снігу. Словом, все, що від нас, комунальників, залежало – ми робили. Тим більше, в достатньому об’ємі маємо підсипочний матеріал. Днями ми завезли ще 20 тонн зі Львова (в Закарпатті такого немає). Домовлено також про доставку 20 тонн солі.
Так, у міській раді питання стану доріг та тротуарів в умовах ожеледиці – на постійному контролі. Шкода, але КП «Агрошляхбуд» не працює, хоча в цього підприємства є дуже хороша спецтехніка. А з «Райавтодором» ми дійшли до того, що в нас усе забрали в Іршаву. І крім підсипання перевалів це підприємство нічим не займається…
Користуючись нагодою, я б хотів звернутися до мешканців міста: будь ласка, прочищайте біля свого будинку тротуари від снігу, тільки не викидайте його на проїжджу частину дороги. Так іноді роблять і підприємці. Зі свого двору люди чомусь звикли викидати сніг на вулицю. Якщо ж ми підсипали або прочистили дорогу, це зводить нашу роботу нанівець. І знову-таки треба чистити снігові замети.
А щодо стану тротуарів у період ожеледиці. Ось зараз я йшов містом і бачив, що позитивні зрушення вже є. Тротуари центральної частини міста, як і повинно бути, підсипані протиожеледною сумішшю. Так, зима випробовує нас снігом і ожеледицею. Але працівники МП «Флора» не в змозі і, зрештою, не зобов’язані охопити все місто.  Територія, яку вони мають обслуговувати, тобто, прочищати від снігу – це вул. Шевченка, вулиця та площа Миру, частини вул. Івана Франка, Станційна, Пушкіна, Партизанська, Перемоги і Тюльпанів. Тим більше, штат цього підприємства дуже «урізаний» і це ускладнює його роботу. Тож прохання до мешканців Виноградова – подбайте хоча б про те, аби прочистити тротуар від снігу бодай біля свого будинку.
Ганна КОБАЛЬ