Чому пошта працює проти нас?

Останнім часом дуже часто чуємо від наших передплатників скарги на роботу Укрпошти. Якщо одні обурюються, що листоноша приносить їм суботній номер «Новин Виноградівщини» у середу чи навіть четвер, то іншим газети не носять взагалі. Та мене особисто найбільше злить, коли листоноші кажуть передплатникам: «То редакція не дала нам газети!». Це вже повний абсурд і не бажання визнати власні помилки. Адже кожної п’ятниці друкар видає газети, щоб ви у суботу мали змогу прочитати свіжі новини за минулий тиждень. Ті, що по місту, – на відділення Укрпошти Виноградова, а ті, що по району, – забирає поштова автівка в Ужгород, а з обласного центру у суботу зранку знову повертають районку в наш район і розвозять по селах. Це не ноу-хау, бо така незрозуміла для багатьох схема триває вже кілька років. А тут в Ужгороді ще й повідомили мені, що десь загубилися газети. Виникає питання: як? Адже тираж нам щомісяця дає Укрпошта, по ньому і друкуємо. А в результаті передплатники недоотримують газети. Невже працівники Укрпошти не вміють рахувати?
І так дійсно буває. Знаю з власного досвіду. Щотижня вислуховуючи обурення наших передплатників, я й саме передплатила собі додому газету, як ви розумієте, не настільки заради газети, бо сама її планую і читаю наперед, а для того, аби бачити роботу Укрпошти. І вже перший негатив: мій передплатний абонемент загубився. Знайшовся тільки через місяць після того, як трохи посварилася з керівництвом Укрпошти. Почали приносити газету з першого числа, але оті 4 номери за минулий місяць так ніхто і не компенсував. Відтепер газети отримую зі змінною «стабільністю» (якщо це можна так назвати). У релігії побутує приказка: «Третину прибутків віддати Богові», а Укрпошта залишає собі третину газет передплатників, бо кожного місяця мені бодай одну газету так і не поставлять у хвіртку. Знаю, що так само їх отримуєте і ви – наші передплатники.
Укрпошта створила монополію на передплату періодичних видань, які, до всього, є джерелом її доходів (один номер газети коштує 3 гривні, на місяць – 12 гривень, а ви під час передплати на пошті сплачуєте 19,59 грн.). Проте, чому пошта працює проти нас? Чому допомагає владі топити районні газети? Ці питання, певно, так і лишаться риторичними, проте, болючими для нас, газетярів. Адже така халатність і відношення до передплатників Укрпошти вражаюче б’є по наших тиражах. Люди дають гроші і хочуть отримувати кожен номер газети вчасно. Та чи колись так і буде? Хочеться у це вірити.
Наталія Кобаль