День закоханих: святкуємо чи ні?

День Святого Валентина в Україні відзначають з початку 90-х років минулого століття. Прийшло воно до нас із-за кордону. Є неофіційним, проте дуже приємна подія для тих, хто бажає висловити свої почуття близькій людині. Щорічно, 14 лютого, цей день активно відзначається молоддю і за короткий час став одним з найпопулярніших свят у нашому краї. Основними подарунками є цукерки, печиво і шоколадні плитки, або ж вишивані подушки у формі серця, різні сувеніри. При цьому, заходить в моду з Днем закоханих вітати не тільки тих, з ким перебувають у романтичних стосунках, але й усіх, кого просто люблять, – мам, тат, братів або сестер, а також друзів.
За переказами, День Святого Валентина вшановує великомученика Валентина – священика, який всупереч наказу імператора Клавдія ІІ, що забороняв молодим чоловікам мати сім’ю, таємно вінчав закоханих. Правитель вважав, що самотній чоловік, не обтяжений сімейним побутом, має шанси стати кращим воїном, оскільки його думки зайняті тільки майбутніми битвами. Незабаром дії священника Були розсекречені, сам Валентин постав перед судом, піддався жорстоким тортурам і згодом був страчений. В ніч перед стратою він написав своїй коханій лист — признання в любові у віршованій формі. Згодом такі листи стали називати «валентинками». Дата смерті великомученика і припадає на 14 лютого. В XIV столітті священика Валентина за благі діяння віднесли до числа святих. Відтоді День Святого Валентина активно святкується в Європі і в нашій країні.
А як відзначатимуть свято закоханих виноградівчани, ми поцікавилися безпосередньо у них самих:
Богдана Н., 18 років:
— Я зустрічаюся зі своїм хлопцем відносно недавно. Ми часто ходимо з друзями в кафе або йдемо на дискотеку. Стараємося проводити час цікаво, щоб відключитися на деякий час від навчання. День Валентина, думаю, будемо проводити разом, але вдома, так як це свято закоханих. Я приготувала йому невеличкий сувенір – кружку з нашим спільним фото. А який сюрприз чекає на мене й уявлення не маю
Крістіан С., 22 роки:
— День святого Валентина я святкую зі своєю коханою дівчиною. Ми зустрічаємося вже 4 роки. Кожного разу домовляємося, куди йдемо святкувати. Переважно вибираємо якийсь ресторан або піцерію. Зазвичай, зранку зустрічаємося, даруємо один одному милі подарунки, їмо смачну їжу й насолоджуємося спілкуванням. Не буде винятком і цей рік – День закоханих плануємо провести так само. Стараюся вибирати оригінальні подарунки на кухню, так як моя дівчина дуже любить готувати. А вона, в свою чергу, мені купляє рідкісні за виглядом запальнички, їх у мене ціла колекція . Крім того, в нас вже стало доброю традицією вітати й своїх батьків. У нас своєрідний для них подарунок – пишемо їм листівки з прикольними вітаннями.
Валентин М., 34 роки:
— Ми з дружиною живемо разом вже 10 років. Раніше на День Валентина ми з своїми друзями організовували спільне свято. Починали із сауни, пригощали один одного різними смачненькими закусками і закінчували в кафе до пізньої ночі. Святкування вдалися незабутніми і досі згадуємо цікаві та смішні випадки, переглядаємо фотографії. Але сьогодні ми батьки двох прекрасних синочків і вже немає бажання проводити цей день з друзями. В основному святкуємо вдома, я організовую різні конкурси, а дружина тим часом готує для нас солодкий стіл.
Опитувала Ріта МЕЗЕЙ