Дві події – в один день

У четвер у двох сусідніх селах сталися визначні історичні події – у Боржавському відкрили дошкільний навчальний заклад, а у Великих Ком’ятах – пункт Виноградівської станції екстреної медичної допомоги.
Спочатку почесних гостей хлібом-сіллю вітали у Боржавському дитсадку. На свято завітали голови Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс, Виноградівських райдержадміністрації Михайло Русанюк та райради Віталій Любка, депутат Закарпатської обласної ради від цього виборчого округу Наталія Костелеба-Веремчук, керівництво управління освіти, молоді та спорту, ціла когорта депутатів Виноградівських районної та міської рад від політичної сили БПП «Солідарність», сільські депутати, а також священики о. Іоан.Гербик — православної та о. Іван Дзюзяк греко-католицької громад села, численні жителі Боржавського.
– Щиро вітаю всіх з Новим роком та Різдвом Христовим. Надзвичайно приємно, що новий рік починається такою подією. Адже протягом 10 років ми не могли добудувати цей садочок. Тепер, завдяки насназі голови Виноградівської райдержадміністрації Михайла Русанюка, депутата обласної ради Наталії Костелеба-Веремчук, яка лобіювала виділення бюджетних коштів, ми маємо змогу милуватися цією чудовою новобудовою. Ця подія дає нам віру в те, що наші діти житимуть в сильній Україні, бо інвестування у дітей – це надійна інвестиція у майбутнє. Бажаю, аби дітки тут приємно та з користю проводили час,– зазначив у вітальному слові Михайло Рівіс.
Привітав трудолюбивих жителів Великої Чингави зі святом і Михайло Русанюк та вручив подяки райдержадміністрації сільським головам Боржавського колишньому Івану Саку та теперішньому Юрію Бобіті. Віталій Любка побажав працівникам садочка витримки і терпіння, щиро подякував за турботу про село народному обранцю боржавчан Івану Костаку та вручив подяку райради колективу Виноградівської міжгосподарської будівельної організації «Райагробуд». Щирі слова подяки керівникам усіх гілок влади, батькам маленьких дошкільнят, підприємцям та всім, хто долучився до відкриття дитсадка подякувала Наталія Костелеба-Веремчук. Слова вітання та благословення лунали і з вуст духовенства.
Вихованці старшої групи порадували гостей чудовою концертною програмою, керівництву краю та району вручили подарунки. У відповідь Наталія Костелеба-Веремчук, Михайло Рівіс, Михайло Русанюк та Іван Костак роздали хлопчикам та дівчаткам пакунки із солодощами.Щасливі дітки попрямували у свої групи. Оглянули їх новий другий дім і гості.
Коли делегація з числа перших керівників області та району приїхала у Великі Ком’яти, тут, біля пункту постійного базування швидкої медичної допомоги Виноградівської станції екстреної медичної допомоги зібралося багато людей. Серед запрошених на урочистості гості – директор департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА Володимир Маркович, директор Закарпатського територіального центру екстреної медичної допомоги Фома Білинець, начальник Виноградівської станції екстреної медичної допомоги Василь Маркович, начальник Виноградівського відділу охорони здоров’я Леся Королевич, головний лікар Виноградівської районної лікарні Надія Онисько, керівник Виноградівського центру первинної медико-санітарної допомоги Ігор Попдякуник, сільські голови Великих Ком’ят Сніжана Попович та Оноку Михайло Онисько, настоятель православного храму Василій Похилець.

– Сьогодні дуже приємна подія, адже ми стараємося покращити надання медичної допомоги, оскільки це стосується кожної людини: і ненародженої, і тієї, що вже збирається за земну межу… Ми б хотіли, аби медицина була хорошою і допомагала всім, хто цього потребує. На мій погляд, екстерна медична допомога працює чи не найкраще серед всієї галузі, адже фахівці приїдуть, допоможуть, госпіталізують. Цьогоріч покращимо і сімейну медичну допомогу, на яку виділено ще більше грошей. Ми всі разом будемо працювати на те, щоб всі були здоровими. А медицина буде на сторожі, аби, при потребі, кожному допомогти,– сказав Володимир Маркович.
Як зазначила депутат Закарпатської обласної ради Наталія Костелеба-Веремчук, ця «швидка» буде кущовою – обслуговуватиме мешканців Боржавського, Великих Ком’ят, Оноку, а згодом можливо і Шаланок. Наталія Юріївна за сприяння у ремонті старої будівлі та відкритті пункту подякувала губернатору краю Геннадію Москалю, голові облради Михайлу Рівісу, керівникам медичної галузі області та районній владі. Сельчан привітали Михайло Рівіс, Михайло Русанюк та Віталій Любка. Побажали всім доброго здоров’я, а працівникам «швидкої» – поменше викликів.
Обидва соціальні заклади урочисто відкрили, перерізавши символічні стрічки. Після того, як їх освятили священики, гості оглянули чистенькі, затишні приміщення.
Наталія Кобаль