Філігранний «Трикутник» жіночого тандему

Кінець минулого тижня позначився неординарною подією – презентацією поетичної збірки «Трикутник» наших талановитих землячок Здени Тесличко, Світлани Кедик та Валентини Костьо.
Вже з самого порога вабила стримано ошатна читальна зала районної бібліотеки – піаніно, свічки, біле та чорне, яку розбавили своєю яскравістю три червоні троянди. Ні, це не була звична всім зустріч із авторками, бо вони обіграли її по-своєму, так як і створили свою спільну книжку, – з поетичним шармом, особливою еротикою, власною філософією, а читання творів поєднали з невмирущим мистецтвом – її величністю Музикою. Це був своєрідний діалог між поетесами та читачами, який доповнювали вдало підібрані музичні твори – класичні, танго та саундтреки у виконанні сестер Мар’яни Світельські та Вікторії Чепак. Таке поєднання допомагало поринути в якусь загадкову поетичну ілюзію, вводило в особливий світ кожної поетеси, який вони привідкрили своїм читачам. Саме цей тандем трьох жінок, характерів, поезій і вилився у збірку «Трикутник».
Ідея видати спільну книжку виникла спонтанно за філіжанкою кави. У кав’ярні вони обговорювали й свої ідеї, ділилися задумами щодо її наповнення. Над обкладинкою працювала донька Світлани Кедик – Вікторія, котра не лише зрозуміла задум талановитих жінок, а й зуміла передати стан душі кожної та вловити неосяжні і потаємні їх глибини.
Хоча вибір назви книжки зрозумілий і очевидний – їх троє, як і кутів трикутника. Але всі переконалися, що в творах його грані не є гострими, а філігранно обрамлені у своєрідні острівки жіночої ніжності, любові та душевності, думки і відчуття передані різними поетичними стилями, які талановито об’єднані в одну цілісну фігуру. Скільки в цих рядках емоції, нестримних почуттів, переживань та жіночого шарму і водночас точності, досконалості та влучності. Впевнена, що цього багажу кожній з них ще вистачить не на одну книжку.
Авторки також запропонували присутнім поділитися власним баченням того, чому книжка має назву «Трикутник» і отримати в дарунок видання. Серед тих, хто поділився своїми думками про збірку, а також висловив велике захоплення неординарною творчістю поетес були Марія Конкіна, Іван Біланчук, Ірина Криванич, Світлана Тарнавська, Василь Горват, Катерина Вашкеба.
Насамкінець авторки охоче відповідали на запитання присутніх, які в свою чергу змогли придбати книжку з автографами, щоб кожен раз, беручи її до рук, насолодитися творчим доробком трьох жінок – різних за характером, вподобаннями і відчуттями, як кути трикутника, як етапи нашого життя. До слова, презентації книжки також формують своєрідний трикутник, бо після Виноградова незабаром вони відбудуться у Мукачеві та Ужгороді.
Любов ТОКАЧ