Греко-католицька молодь Виноградівщини провела велопробіг до Красного поля

Патріотичне та громадянське виховання молодого покоління, формування у нього поваги до своєї держави та її інституцій, відданість та  гордість за минуле й сучасне  Батьківщини, прагнення захищати її інтереси є одним із пріоритетних напрямків державної політики високорозвинутих країн.
Враховуючи складну суспільно-політичну ситуацію, що склалася в Україні, сьогодні, як ніколи, актуальним є виховання в молодого покоління громадянського патріотизму, формування національно самосвідомих особистостей.
Важливими аспектами у становленні справжніх громадян-патріотів України є одночасний розвиток їх духовного та фізичного здоров’я. Яскравим прикладом комплексного виховання підростаючого покоління став велопробіг християнської молоді Виноградівщини (22 липня 2016 року) за маршрутом м. Виноградів – меморіальний парк «Красне поле» – м. Виноградів. Ініціатором заходу виступила греко-католицька церква району на чолі із деканом Виноградівського району, ставрофорним протоієреєм о. Мирославом Сипко та протоієреєм  о. Романом Василинкою.
Збір учасників велопробігу, а це близько 70 молодих парафіян із Виноградова, Підвиноградова, Дротинців, Олешника, Малої Копані та Королева відбувся біля храму Успіння Пресвятої Богородиці у м. Виноградів, звідки після спільної молитви та інструктажу по поведінці на дорозі молоді хлопці та дівчатка на прикрашених державними прапорами України велосипедах направилися до меморіального комплексу «Красне поле» – місця, де у березні 1939 року закарпатці, а серед них молоді гімназисти із Виноградова та Хуста мужньо обороняли Карпатську Україну, чим і вписали свою сторінку до літопису державотворення незалежної України.
Після тривалої подорожі мальовничими місцями Виноградівщини  учасники велопробігу прибули на історично знаменне місце, де їх зустріли волонтери «Руху підтримки закарпатських військових – Виноградів» та учасники антитерористичної операції на Сході нашої країни.
Біля  пам’ятного Хреста, встановленого  на честь загиблих Карпатських січовиків, святі отці провели Молебень до Христа Чоловіколюбця та поминальну панахиду за воїнами, які загинули в АТО, та січовиками, які полягли на Красному полі. Після чого до присутніх звернувся о.Мирослав Сипко, який подякував всім тим, хто став на захист українських кордонів від російського агресора, розповів, що греко-католицька церква постійно молиться за мир та єдність в Україні, за здоров’я наших воїнів та душі загиблих героїв на Майдані та  під час проведення АТО. Декан Виноградівщини побажав вірянам міцної віри, мудрості та мирного неба над головами.
Голова «Руху підтримки закарпатських військових – Виноградів» Михайло Роман відмітив величезний вклад греко-католицької церкви району в наданні психологічної та матеріальної допомоги воїнам-учасникам АТО та членам їх сімей, сім’ям із тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей.
 Закінчився захід спільним виконанням Державного Гімну України, після чого його учасники залишили автографи на прапорі України, який буде передано воїнам в зону проведення АТО.
Молоді вірники, сповнені новими, позитивними враженнями та планами на нові мандрівки, вирушили додому.
Заступник керівника апарату державної адміністрації, Ph.D. І. Вантюх