Мандри навколо світу

Нещодавно у гості до школярів завітав відомий мандрівник і справжній патріот Закарпаття наш земляк Семен Деяк. Цю неймовірно захопливу зустріч для нас організував голова обласного культурно-просвітницького товариства ім. О. Духновича Юрій Продан, якому щира подяка.
Семен Семенович цікаво розповідав присутнім на заході про себе, та про те, які вони – мандрівні шляхи. Долаючи моря і океани, Семен Деяк побував близько в 40 країнах світу та екстремальних куточках нашої планети. Зокрема, здійснив експедицію на лижах на Північний Полюс, де розгорнув саморобний прапор рідного Виноградова. Він вже в Антарктиді на станції Амундсен-Скотт – це південна точка нашої планети. Мандрівник подолав сніжну вершину масиву Вінсона, піднявся на найвищу гору Південної Америки – Аконкагуа, висота якої складає 6 962 метрів над рівнем моря, та вершину Кіліманджаро 5895 метрів (Африка). Відтак були подорожі по острову Пасхи з відомим мандрівником Федором Конюховим, а також по Індії на джипі. Наш земляк відвідав Ефіопію та миси Доброї Надії і Челюскін. Разом із своїм сином Семен Деяк здійснив трансатлантичний перехід з Кейптауна (ПАР) до порту Стенлі (Фолклендські острови) на яхті «Pelagic Australis». За 25 днів пройдено 4550 морських миль. Обігнув легендарний мис Горн, подолавши тисячі кілометрів південною частиною Тихого океану.
Свято любителів подорожей пройшло гарно, емоційно, цікаво. І, звичайно, не обійшлося без фото та автографів на згадку від відомого мандрівника.
Бажаємо Семену Семеновичу здоров’я, енергії і бадьорості, нових шляхів і доріг, надійної команди однодумців поруч, цікавих відкриттів і неймовірних вражень.
Вікторія СІЧ,
учитель географії міської ЗОШ №2