Михайлу Чухрану – 65

Саме під такою назвою минулої п’ятниці у Виноградівському міському будинку культури пройшов творчий вечір, який об’єднав у собі аж три знаменні події та свята – святкування 65-річчя найвідомішого гумориста краю Михайла Чухрана, презентацію його чергової збірки «Читанка по-нашому» та празник Архістратига Михаїла, а, отже, й іменини славетного ювіляра. У залі зібралися не тільки поціновувачі його творчості, а й численні друзі з різних куточків нашого мальовничого краю. І, чесно кажучи, ніхто з присутніх не витратив свій час даремно, адже веселий, позитивний настрій було забезпечено всім, не залежно від віку чи соціального статусу.
У фойє будинку культури гості зацікавлено оглядали розкладені на довжелезному столі світлини з особистого архіву ювіляра, а також знайомилися з розгорнутими бібліотекарями книжковими виставками «Михайлу Чухрану – 65» та «День народження є у кожного…». Грала класична музика у виконанні викладачів Виноградівської дитячої школи мистецтв ім. Б. Бартока на чолі з директором Віктором Марушкою.
– Михайло Чухран талановитий різнобічно і всюди, куди не глянь, несе позитив та хороші справи. Згадаймо про те, як працював на Виноградівському телебаченні – всі ми з нетерпінням чекали його «Фіґлі тижня». Унікальним був фіґлярський клуб «Біла чупакабра», який він створив разом із Святославом Галом. Чудовий письменник та поет, котрий пише для дітей, спостерігаючи за ними. Складає й п’єси і для Мукачівського драмтеатру. У нього чудово виходять не тільки гумористичні, а й серйозні твори. Взяти до прикладу розповідь про русинську дивізію першої світової війни… Окрім всього Михайло Чухран ще й активний громадський діяч – з 2013 року голова товариства ім. О. Духновича Виноградівщини. Об’єднав коло себе чимало інтелігенції та творчих людей. Можна вважати його нащадками фесбушну групу «Креденц сміху». Крім того, що Михайло Чухран різноманітно творчий, інтелігентний та спостережливий, він – щира людина з добрим серцем, від якої завжди віє теплом,– сказав, вітаючи ювіляра, голова обласного Закарпатського культурологічного товариства ім. О. Духновича Юрій Продан і подарував ювіляру його портрет.
Напрочуд позитивний настрій подарували всім талановиті маленькі зірочки «Оноцькі ластівочки», котрі декламували вірші ювіляра та виконали пісеньку на його слова. Не забули про славетного земляка і директорки, педагоги та учні обох шкіл з Королева. Директор ЗОШ №2 Оксана Онучак зачитала авторське віршоване привітання, під час якого її колеги обдаровували ювіляра подарунками. А от школярі ЗОШ № 1 виконали пісню на слова Юліанни Коста, музика – Еріки Чухран, а також розгорнули сценічне дійство – народні гаївки.
– Коли ви проводите творчі тематичні зустрічі, ми завжди спостерігаємо, з якою шаною та любов’ю до вас ставляться молодь та люди старшого віку. Всі поважають вас за щирість, талант та доброту. Ви відкрито, у легкій, доступній формі передаєте думки та свої спостереження рідною, материнською мовою, передаєте духовні цінності, – зазначив у вітальній промові начальник відділу культури Виноградівської РДА Василь Югас і вручив Михайлу Чухрану грамоту за високу творчу майстерність, вагомий особистий вклад у розвиток літературного мистецтва краю, активну громадську позицію та з нагоди 65-річчя від дня народження.
Відтак, славетного ювіляра вітали його вірні друзі. Русинський бард Сергій Савчук впродовж багатьох років виконує твори Михайла Чухрана. Їх творчий тандем, завдяки професійній подачі життєвого тонкого гумору, продовжує життя людям не на хвилини, а на кілька літ. Збірний дует Закарпаття – Павло Чучка та Василь Маровді подарували глядачам гарний настрій, а ювіляру – павісу(!) з його портретом. Порадували дзвінкоспівом Мирослава Копинець та Василь Січ. Насмішив глядачів любитель шовдиря та кави Володимир Рошко. Юрій Мельник декламував уривки зі збірки «Читанка по-нашому», Антон Галас виконав власний твір про Чухрана на мотив народної пісні. А гості з Хуста, де колись Михайло Михайлович починав свій трудовий шлях, подарували йому джентльменський набір і лигінський колоп.
Як зазначив ведучий Святослав Гал, напередодні ювілею, свято для відомого гумориста вирішили винести за межі творчого вечора і, у соцмережі facebook в групі «Креденц сміху» оголосили конкурс на краще привітання Михайлу Чухрану. Переможцем члени журі на чолі з ювіляром визначили адміністратора групи Івана Свища, який і отримав від спонсора Івана Бушка сертифікат на 1000 гривень на закупи у сепер-маркеті «Гранд». Уже в понеділок «креденцята» Іван Свищо та Наталія Бронзей виклали у інтернеті відео-звіт: вони накупляли у «Гранді» цілий кошик продуктів харчування і залишили його для благодійної справи у «Корзині доброти». Безсумнівно, такий вчинок відомих гумористів заслуговує на повагу.
Родичі Михайла Чухрана розповіли про їх родину. А завершили ювілейний вечір файними піснями від гурту «Чаламада».
Наталія Кобаль