Місцевому краєзнавцю – 70 років

11 травня у читальному залі Виноградівської центральної районної бібліотеки було проведено творчу зустріч з шанованим місцевим краєзнавцем Іваном Біланчуком, який більше 6-ти років активно проводить дослідницьку діяльність у галузі краєзнавства, історії та культури. Урочиста зустріч була присвячена його 70-річному ювілею. Гостей чекав тематично оформлений зал – розміщена книжкова виставка на тему «Щоб оті здійснились починання, що мені довірила судьба», а також історичні та сучасні фотографії села Теково. Звучали закарпатські народні пісні, транслювали відеоролики про Виноградів та Теково.
Розпочали урочисту зустріч з віршованими рядками Василя Густі, зачитували слова видатних письменників Максима Рильського та Олександра Довженка. Затим з вітальними словами до ювіляра звернулася начальник інформаційно-аналітичного відділу та зв’язків з громадськістю Виноградівської міської ради Валерія Каналош. Вона щиро привітала іменинника з мудрою ювілейною датою та виконала вкрай приємну місію – вручила квіти та заслужену нагороду – подяку від Виноградівської міської ради місцевому автору історичних нарисів за активну життєву позицію, ініціативність у поширенні історичної спадщини, вагомий особистий внесок у популяризацію рідного міста та з нагоди ювілейного дня народження.
Після цієї приємної миті вшановували Івана Івановича за його щоденні труди лунала «Пісня про Виноградів» у виконанні викладачів Виноградівської ДШМ ім. Б. Бартока. Ведучі ознайомлювали присутніх на святі з автобіографією ювіляра: про навчання, життєві мрії, захоплення, активну трудову діяльність. Також розповідали про різнобарвний пенсійний вік, коли вдалося краєзнавцю присвятити більше часу для найулюбленішої справи з вивчення історії рідного краю, після чого почав ділитися своїми знахідками з читачами газет та інтернет-користувачами. У доробку Івана Івановича «Картини з історії міста Виноградова і району», «Нариси з історії Виноградівщини» з історико-географічними описами всіх населених пунктів району, ряд статей з історії Закарпаття.
Виступив на святі й Іван Біланчук, висловлюючи подяку колективу бібліотеки за організоване ними прекрасне дійство, а також всім присутнім, хто виділив час й прийшов на зібрання. Окремо дякував за надану допомогу та душевну підтримку священику греко-католицької громади о. Данилу Бендасу, Степану Жупану, який був його спонсором та ініціював ювіляра до написання книги «Теково – село на берегах Тиси». Похвальними словами відмітив Іван Біланчук й Андріану Нагорняк, завдяки якій старі чорно-білі фотографії у книжці стали ідеальними та товариша Леоніда Силенка, який не тільки набирав на комп’ютері текст книжки, а й вичитував та коригував його, а також Івану Ілляшу, який надавав йому дуже багато матеріалів про Теково.
Привітали ювіляра й колишня працівниця бібліотеки Світлана Кедик, журналіст Василь Горват, товариш Василь Івашко, головний спеціаліст служби у справах дітей Виноградівської РДА Василь Січ (він для ювіляра заспівав пісню), зачитувала вірш жителька Виноградова Оксана Роман (уродженка Текова).
Напідкінець урочистостей до Івана Івановича з вітальною промовою звернулася директор Виноградівської ЦРБ Катерина Вашкеба. Від імені присутніх, побажали ювіляру міцного здоров’я, щастя, благополуччя, подальших успіхів у добрих починаннях. Дай, Боже, талановитій людині не зупинятися на досягнутому, а в майбутньому успішно доводити молодому поколінню про корисність та важливість історичного краєзнавства.
Ріта Мезей