Михайло Русанюк: «Наша спільна мета – недопущення у Виноградівському районі конфліктів на етнічному ґрунті»

Четвертого жовтня голова райдержадміністрації провів оперативну нараду з питань вжиття запобіжних заходів для попередження конфліктів на етнічному ґрунті та масових заворушень у Виноградівському районі. Участь у нараді взяли лідери ромських поселень, представники правоохоронних органів, спеціалісти райдержадміністрації, голови сільських рад.
 Розпочинаючи нараду, Михайло Русанюк представив присутнім двох радників з питань інтеграції ромської національної меншини в українське суспільство. Радниками голови стали один із лідерів ромської нацменшини села Підвиноградово Арсеній Богар та педагог Мар’яна Ботош.
Учасники зустрічі обговорили та затвердили план заходів із попередження конфліктів на етнічному ґрунті у Виноградівському районі. Серед цих заходів  є оперативне реагування на виникнення конфліктних ситуацій та постійний моніторинг місць компактного проживання ромів.
Окрім того, учасниками наради обговорено питання відсутності газопостачання в місцях компактного проживання ромів у селі Підвиноградово та селищі Королево, а також необхідні кроки представників ромської громади для того, щоб відновити газопостачання у свої оселі. Першим необхідним для цього кроком є бодай часткове погашення заборгованості за минулий опалювальний сезон.
Михайло Русанюк наголосив на необхідності проведення роз’яснювальної роботи серед ромів щодо необхідності погашення заборгованості та відновлення газопостачання з метою уникнення спалахів захворюваності в зимовий період серед представників цієї нацменшини.   
Виноградівська РДА