Мої поради для зміцнення здоров’я та довголіття

В часи, коли наші прабабусі та прадіди жили в своїх поселеннях, не було ніяких аптек чи лікарень. А якщо щось траплялося – першу швидку допомогу надавав місцевий цирульник, який приходив і (треба було чи ні) пускав кров хворому. Потім ставив п’явки, а далі свою роботу робив знахар-травник. Зараз, у XXI столітті, є лікарні, є аптеки (їх навіть більше, ніж достатньо, причому із захмарними цінами). Та найважливіше, що кожна людина може пройти медичний огляд. Особливо це стосується старшого покоління. Адже загальновідомо, що серцево-судинні захворювання на першому місці серед недуг, що спричиняють смертність. Тому кожен повинен стежити за своїм артеріальним тиском. Його підвищення може призвести до інфаркту, інсульту, до інвалідності або й до смерті людини.  Аби не допустити цього, людям зі схильністю до підвищеного тиску потрібно стежити за його станом, а тому треба мати вдома апарат для його вимірювання.
Мої поради для збереження здоров’я: їжте чорний хліб, якщо ж виготовляєте його самі, то випікайте з висівками (в них є цілющі зародки зерна). А позаяк алкоголь знищує холестеринові бляшки, то під час обіду вартує випити 100 грамів вина, додавши до нього трохи води – саме так споживали його давні греки. Але слід пам’ятати: зловживати алкоголем не слід, бо тоді це не на користь, а на шкоду для організму. А в кого вже є проблеми з серцем, з артеріями, треба пити такий напій. До дволітрового термосу залити кип’яток, сполоснувши ємність, вилити воду й вкинути одну столову ложку шипшини, стільки ж глоду червоного (в нас, на берегах Тиси, його «море»), аронії чорноплідної, а в кого аритмія серця – додати ще й пучечок квіток глоду. Відтак цю суміш рослин залити кип’ятком, обгорнути термос рушником та залишити для настоюванняна 12 годин. Затим процідити настій і можна споживати його. Цей напій сприятиме зміцненню серця. Якщо питимете його, то не буде у вас ні атеросклерозу, ні інсульту та інфаркту, ні інших серцевих недуг.
Тим, у кого вже є аритмія або ж проблеми з підвищенням артеріального тиску, дам таку пораду: коли на початку серпня дозріє чорна бузина, зібрати ягоди (сирі вони не їстівні). Засипати їх цукром, у кого є соковижималка – відтиснути сок. Поставити в холодильник і кожного ранку вживати по одній столовій ложці. Тим, хто 100 грамів вина випиває зранку, бажано додавати до нього ложечку соку бузини. Смаку вона не зіпсує, але захистить вас від інфаркту, ще й віку вам додасть гарантовано. Адже бузина – це рослина довголіття, яка дійсно продовжує людям життя.
Іще одну оригінальну пораду дам для тих, у кого дуже підвищений артеріальний тиск. Але спершу розповім легенду. Колись давно один персидський шах страждав від сильного головного болю. Лікарям, які безрезультатно лікували його, він у відчаї наказував відрубувати голови. Одного разу до нього прийшла донька садівника і каже: «Я Вас вилікую». Давала йому пити червоний чай – і його сильний головний біль, який довго дошкуляв йому, відступив, адже артеріальний тиск нормалізувався. За легендою, ця дівчина стала дружиною шаха. А чай, яким вона його вилікувала, виготовляється з пелюсток суданської троянди. Його можна придбати, шукаючи чай «Каркаде». Це і є цілюще зілля для тих, хто страждає через підвищений артеріальний тиск. Але для кращої ефективності до цього чаю слід додавати також пучечок пелюсток хризантем. Тож, якщо у вас підвищений тиск, заварюйте такий напій та пийте щодня і ніякі таблетки та пігулки не допоможуть так, як він – адже засіб перевірений і людьми, і часом.
Борис БІЛОУС,
м. Виноградів