Моя громада – мій добробут.Варто знати більше

Минулого тижня на центральній площі Виноградова працівники центральної районної бібліотеки провели вуличну інформаційно-просвітницьку акцію «Моя громада – мій добробут», яка стала заключною у циклі заходів «Децентралізація. Поінформованість. Бібліотека». Заходи проходять у партнерстві з БФ «Центр громадських ініціатив» в рамках проекту  «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), що виконується Асоціацією міст України у партнерстві з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Під час акції мешканці Виноградівщини мали змогу ознайомитися з перебігом процесів децентралізації в Україні. Зокрема, бібліотекарями були підняті ключові питання реформи: що необхідно знати про децентралізацію, як суспільство може впливати на розвиток нашої громади, що таке успішна та спроможна громада, походження фінансових ресурсів децентралізації тощо.
Перехожим роздавали буклети: «Децентралізація. Як ми можемо впливати на розвиток нашої громади», «Що необхідно знати про децентралізацію», а також інформаційні матеріали: «Структура та повноваження органів об’єднаної територіальної громади (ОТГ)», «Адміністративні послуги в ОТГ», «Хто такий староста та яка його роль у місцевому самоврядуванні» та інші.
«Прості відповіді на важкі питання отримали ті, хто став учасниками даних заходів. Суть децентралізації влади виокремлює зміни, що мають вивести Україну на вищий щабель у світовому рейтингу благонадійності країн. Довгоочікувані зміни через призму революцій та прагнень народу жити в достойній країні жевріють маленькою, але виразною надією. І найпершою зміною є реформа у людській свідомості, в голові у кожного з нас. Якщо одна людина не здатна змінити систему, вона здатна  змінити себе та свою роль у системі. Бо тільки ламаючи стереотипи і догми нове покоління має шанс вибудувати мережу розуміння побудови країни, в якій має жити та народжувати власних дітей. І для цього не обов’язково бути політиком, але варто знати та розуміти більше, бодай для того аби у відповідний час зробити доленосний вибір», –  зазначила модератор проекту, провідний бібліотекар районної бібліотеки Світлана Кедик.
А для тих, хто не мав можливості взяти участі в заходах, працівниками районної книгозбірні підготовлена тематична  виставка «Децентралізація – зміни заради майбутнього», а також вони можуть отримати всю необхідну інформацію у бібліотеках свого населеного пункту.
Любов ТОКАЧ