На Луганщині окупанти погрозами та силою “мобілізують” місцевих мешканців – СБУ

Ватажки бойовиків силою змушують місцевих жителів вступати до незаконних збройних формувань.
Контррозвідники Служби безпеки України викрили факти примусового схилення жителів тимчасово непідконтрольної українській владі території Луганської області до участі у протиправній діяльності терористичних угруповань так званої «ЛНР».

Про це повідомляє прес-центр СБУ.

Під час досудового слідства встановлено, що ватажки бойовиків змушують місцевих жителів вступати до незаконних збройних формувань.

«Для цього вони створюють штучні перешкоди під час працевлаштування. Також зловмисники втягують мирних жителів до своїх угруповань через заборону виїзду на підконтрольну українській владі територію, у тому числі для одержання соціальних виплат. Відмова від постановки на «військовий облік» є приводом для дискримінації та репресій», – йдеться у повідомленні.

Оперативники СБУ задокументували факти силового втягнення місцевого жителя до лав бойовиків. Зловмисники через погрози та залякування змушували чоловіка ставати на облік у так званому «військкоматі ЛНР» і приймати «присягу».

У відомстві наголосили, що примусовий характер «мобілізаційних процесів» на тимчасово непідконтрольній українській владі території порушує норми міжнародного права, а також конституційні права та свободи громадян.

У межах кримінального провадження за ч. 1 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни) Кримінального кодексу України тривають слідчі дії для встановлення і притягнення до відповідальності всіх винних осіб.

УНІАН