На Виноградівщині жнива у повному розпалі

Аграрії нашого району підійшли до активної фази жнив. Коментуючи хід жнивної кампанії, начальник відділу агропромислового розвитку РДА Василь Феєр зазначив, що по всіх категоріях господарств збиранню підлягає 7820 га озимих зернових і близько 1000 га ярих ранніх зернових. Станом на 13 липня зібрано 3880 га – це п’ятдесят відсотків площі. Середня урожайність по району складає 38,3 центнера з гектара. Озимий ячмінь господарства збирати вже завершили. Ячменю було посіяно на площі 717 гектарів і намолочено 2654 тонни при середній врожайності 37 ц/га.
«Особливістю цьогорічних жнив є те, що 21 червня пройшов градобій, який наніс значної шкоди в окремих населених пунктах, понищивши дахи на будівлях та сільськогосподарським культурам. Тому урожайність в господарствах, які там розташовані, майже наполовину менша. До прикладу, у ВСГК «Нове життя» вона складає лише 17,5 ц/га, у фермерських господарствах «Деяки», «Егреш» – 20 центнерів з гектара. Натомість в окремих господарствах, де не було градобою, урожайність доволі висока –  40-45 ц/га, – розповів Василь Феєр.
Загалом види на урожай в цьому році були непогані, але природа на жаль розпорядилася по-своєму. Тому й зерна цьогоріч в районі буде зібрано менше, ніж минулого. Але аграрії сподіваються, що погода все ж таки дозволить їм зібрати зернові з полів. Комбайнів для цього їм вистачає, хоча є проблема – вони старі і сильно зношені (за останні 20 років жодне господарство не придбало нового комбайну), а запчастини коштують дорого. Та, не дивлячись на проблеми, планується до 25 липня зібрати озимі зернові, а за сприятливих погодних умов до кінця місяця завершити повністю жнива.                              Любов ТОКАЧ