Не дешевий школяр

За місяць до початку нового навчального року, у Виноградові традиційно починаються шкільні ярмарки. Багатий вибір товарів для школи і в магазинах, і на прилавках місцевих ринків. Якщо для дітей похід за шкільним приладдям – захоплюючий і цікавий момент, то батькам не просто за один місяць придбати своїй дитині все необхідне. Адже сьогодні цей процес не стільки складний і тривалий, як занадто дорогий. Добре, коли лише одну дитину доводиться споряджати до школи. А, якщо в сім’ї учнів більше, відповідно й витрати збільшуються.

Продавець Тетяна ПАЛІЙ каже, що зошити не подорожчали і вартують стільки ж, скільки й минулого року.  В неї залишилися торішні розцінки, то в принципі, вони такі ж самі – простий нині коштує по 1 грн. 20 коп., а в залежності від кількості аркушів відповідно й ціна більша. За найдорожчий ортопедичний ранець треба віддати 550 грн. – це на 50 грн. вище, ніж минулого року. За словами продавця, у цьому році подорожчали фарби, кольорові олівці, пензлики та інші дрібнички. Ті, що якісніші, ще на кілька пунктів дорожчі. Але можна придбати й більш прості  за не високу вартість. За понад п’ять років роботи вона впевнено може сказати, що батьки купують дітям шкільне приладдя в залежності від фінансової спроможності. Не кожен може дозволити собі за кольорові олівці віддати 40 гривень, а обирає їх в два рази дешевші. Якщо ж купувати все найдорожче, то загальна сума буде дуже висока. Продавець каже, що батьки-новачки охоче радяться з нею, який товар краще і вигідніше купувати. А ті, котрі вже не перший рік приходять, знають, краще брати товар дорожчий, але якісніший. Зараз переважно на прилавках китайська продукція, хоча вже з’явилося багато товарів українських виробників із дуже хорошою якістю. За спостереженнями Тетяни, найдорожче обходиться зібрати до школи учнів молодших класів. На одні тільки канцтовари може піти до двох тисяч гривень. Старшокласникам не так багато треба. Шкільний ярмарок триватиме до 8 вересня, аби школярі, які не встигли щось придбати, змогли це зробити.
Мама двох школярів Світлана СІЧ зауважила, що ціни перед школою завжди дуже кусаються. Хоча продавці й запевняють, що не підвищували їх, але, насправді, вартість багатьох товарів напередодні навчального року стрімко зростає. На молодшого школяра в неї пішло вдвічі більше коштів, ніж на старшого. Останньому ранець не потрібно купувати, лише зошити і ручки. А от гардероб доведеться оновити, бо за літо добряче підріс. А для меншої доні найбільш витратними стали, здавалося б, дрібниці – кольоровий папір, пенал, лінійка, олівці тощо. На зошитах трохи зекономила, бо придбала одразу декілька пачок за гуртовою ціною. Але ще потрібні щоденники, обгортки, ручки, атласи і таке інше. Торік витратила близько п’яти тисяч гривень. Наразі жінка ще достеменно не знає, скільки їй потрібно буде грошей, бо купили дітям лише найнеобхідніше, без чого не обійдешся. Крім цього, потрібно придбати спортивний костюм та взуття, які теж не дешеві. Якщо порахувати – сума вийде кругленька.
Та й це ще не все, бо, коли почнеться навчання, завжди щось треба буде докуповувати.
Любов ТОКАЧ