Нову сучасну дорогу презентували на Виноградівщині

У середу, 26 жовтня, з робочим візитом на Виноградівщині побував голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль, під час якого спільно з головою РДА Михайлом Русанюком перевірив якість нової дороги між КПП «Вилок» та КПП «Дякове».
Особливістю цієї дороги є великий потік великогабаритних вантажівок, котрі цілодобово курсують нею. Новий шлях був необхідний, передусім, іноземним перевізникам, які транзитом через територію України прямують до Європи. Але через те, що дороги були погані, вони обирали інші шляхи. Тому вкрай важливо було отримати якісно збудовану дорогу. Немаловажним аспектом є й те, що дорога з’єднує два населені пункти нашого району – Пийтерфолво та Ботар.
«Ця дорога веде до контрольно-пропускного пункту «Дякове», по якій постійно їздять важкі вантажівки. Вони прямують на Балкани, на Румунію, на Турцію, на Сербію, Македонію, Хорватію, Болгарію і так далі. Ми сьогодні переконалися, що за два місяці, відколи дорога функціонує, вона, як бачите, прекрасно витримує цей шалений потік автомобілів. Її особливість полягає у тому, що вона має під собою міцну «подушку». Такої сучасної технології по прокладанню дороги на Закарпатті ще не застосовували. Основа дороги заввишки близько 30 сантиметрів і 13 сантиметрів висота асфальтного покриття. Дорожнє покриття такої якості та технологій не застосовувалося навіть при будівництві траси Київ – Чоп. До того ж було реконструйовано і розширено міст на шляху між двома пропускними пунктами. Тепер тут нормально можуть курсувати усі види транспорту, зокрема великогабаритні вантажівки», – сказав Геннадій Москаль.
Тендер на дорожні роботи виграла компанія з Тернопільщини «Техно-Буд-Центр», яка в Мукачеві відкрила великий асфальтний завод. В неї закуплена надсучасна техніка за кордоном, аналогів якої в нас нема. За словами губернатора краю, якщо всі заводи Автодору можуть за зміну дати 400 тонн асфальту, то ця фірма виготовляє 1800 тонн. Загальна вартість дороги складає близько 54 мільйонів гривень. Гарантія на експлуатацію капітально відремонтованої траси становить 15 років без ямкового чи поточного ремонту.
На сьогодні роботи з повної реконструкції дороги майже завершені. Залишився невеликий відрізок, який не можуть закінчити через нестачу залізничних вагонів для транспортування необхідних матеріалів для ремонтних робіт. Але ще до кінця нинішнього року дорога буде повністю готова.
Любов ТОКАЧ