Онок побратався з румунським селом Ончешті

День села в Оноці востаннє святкували 10 років тому. Тож, почувши про гуляння, на футбольному стадіоні при центральній дорозі, люду зібралося багато. Бо ж і урочистості були незвичними, адже цього дня у всіх на виду прямо на сцені Онок побратався з румунським селом Ончешті. З нагоди знаменної історичної події сюди завітала делегація із-за кордону у складі 5 чоловік.
Першим, на правах господаря, своїх односельців та гостей свята привітав сільський голова Михайло Онисько, який зазначив, що село святкує 419-ту річницю з дня свого заснування. Відтак ведучі представили почесних гостей – начальника управління зовнішньо-економічних зв’язків, інвестицій та транскордонного співробітництва Закарпатської ОДА Ренату Мойш-Шімон, депутата Закарпатської обласної ради, в. о. голови Виноградівської РДА Наталію Костелебу-Веремчук, заступника голови Виноградівської райради Адальберта Сверенка, гостей з Румунії – делегацію на чолі з головою сільської ради села Ончешті Годжу Матея. Їх школярі вітали патріотичним флешмобом та запашним короваєм.
– Щиро вітаю всіх оночан  зі святом – Днем села. Впевнена, що таке чудове село, де живуть працьовиті, хороші люди, заслуговує на великий розвиток. Як депутат обласної ради, буду докладати максимум зусиль, аби з кожним роком ваш населений пункт ставав все кращим і кращим. Проте, працювати треба разом. Для того, аби в селі відбувалися позитивні зміни, трудиться ціла команда. Пишаюся тим, що я є гвинтиком того потужного механізму, який веде ваше село до кращого майбутнього. Я й надалі буду старатися, щоб у вас були ще кращі дороги, кращий дитячий садочок та школа. Щиро бажаю вам миру і добробуту, щоб радість і щастя жили у кожному будинку. Нехай Господь Бог оберігає і захищає вашу громаду, – сказала у вітальному слові Наталія Костелеба-Веремчук і виконала почесну місію – вручила грамоту за підписом  голови обласної ради Михайла Рівіса Оноцькому сільському голові Михайлу Ониську та Петру Заріцькі, а також подяку голови Виноградівської РДА Михайла Русанюка з нагоди 50-річного ювілею головному спеціалісту сектору з питань опіки та піклування, усиновлення та сімейних форм піклування служби у справах дітей Виноградівської райдержадміністрації  оночанину Василю Січу.  
– Оночани завжди славилися своєю гостинністю та братськими відносинами. Підтвердженням цього є підписання сьогоднішнього договору з румунським селом-побратимом. Він є першим у історії села, тож я бажаю здружитися із селами інших сусідніх держав, аби за Онок знали далеко за межами нашої країни. Хочу відзначити роботу депутата районної ради Михайла Доманича, який активно лобіює інтереси села у районній ради. Щиро вітаю оночан зі святом, бажаю доброго здоров’я, оптимізму, віри у майбутнє та мирного неба над головою, – сказав заступник голови Виноградівської районної ради Адальберт Сверенко.
– Ми раді бути присутніми на вашому святі. Найперше співчуваємо сім’ї молодого солдата, який загинув на сучасній війні в Україні. Бог не дивиться на кордони, а на людей. Мені приємно бути тепер поміж вами, адже я бачу багато дітей, а діти – то багатство. Сподіваємось, що наші села в майбутньому будуть працювати разом, здійснювати загальні транскордонні проекти. Щиро дякую, що ви всі зібралися сьогодні на таке гарне свято. Доброго здоров’я, радості та плідної співпраці між нами, –  сказав голова сільської ради села Ончешті (Румунія) Годжу Матея.
– Дорогі українці, я румун, але в мені тече гуцульська кров. Хай Бог благословить Румунію та Україну. Румунія чекає вас в Європі, просить миру та любить вас всіх. Ми, румуни, угорці, на українці є карпатськими людьми і переживаємо за мир та злагоду, прагнемо, аби скоро не було кордонів між нами. Я, як депутат, підтримую зв’язок між нашими селами. Наш сільський голова пан Матей є хорошим господарем у себе вдома і радий ділитися досвідом з українцями, –  ділиться думками депутат з Румунії Ніколя Мішуляк
Відтепер села-побратими Онок та Ончешті налагоджуватимуть співпрацю в галузі освіти, охорони здоров’я, інфраструктури, спорту та туризму.
Привітав односельців і депутат Виноградівської районної ради Михайло Доманич, Божої благодаті побажали священнослужителі православної і греко-католицької церков села.
Відтак договір про співпрацю й добросусідські відносини підписали сільські голови сіл Онок Михайло Онисько та Ончешті Гаджа Матей.
Веселий настрій забезпечили маленькі дошкільнята та школярі, юні аматори сцени з «Оноцьких ластівочок» та учасники самодіяльного народного хорового колективу працівників культури та любителів хорового співу міського будинку культури та хору вчителів школи. Були вірші, пісні і танці. Не забули і старожилів села та тих, хто того дня святкував золоте та срібне весілля, мужніх захисників, які пройшли пекельні бої в зоні АТО, хвилиною мовчання вшанували пам’ять Станіслава Кіша, що загинув на Донбасі від ворожого снаряду. Заступник голови Виноградівської райради та завзятий футболіст Адальберт Сверенко вручив «Кубок району» сільській футбольній команді.
Чудовим завершенням святкування став святковий феєрверк, організований за сприяння депутата обласної ради Наталії Костелеби-Веремчук. Дискотека з нагоди Дня села завершилася пізньої ночі.
Наталія Кобаль