Ознайомлення з практиками реформи децентралізації

Під такою назвою минулого тижня у читальній залі Виноградівської районної бібліотеки відбулася скайп-конференція з членами Коропської об’єднаної територіальної громади Чернігівської області. У ній взяли участь депутати міської та Буківської рад, представники громадських організацій, активісти міського осередку Всеукраїнського жіночого товариства імені О. Теліги та начальник відділу культури РДА Василь Югас.
Районна книгозбірня у партнерстві із Відокремленим підрозділом Всеукраїнського жіночого товариства імені О. Теліги у місті Виноградів продовжує заходи у рамках реалізації проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС). Проект виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів в партнерстві з Асоціацією міст України, Агентством США з міжнародного розвитку. Метою даного проекту є створення сприятливого середовища для впровадження децентралізаційної реформи в Україні, зміцнення місцевого самоврядування, поглиблення демократичних процесів розвитку територіальних громад та стабільності держави. Проект реалізовуватиметься з травня по липень поточного року, у рамках якого будуть проведені 4 інформаційно – просвітницькі заходи для всіх тих, хто цікавиться питанням децентралізації.
Коропська ОТГ була створена ще у грудні 2016 року, до її складу ввійшло 16 невеликих населених пунктів і нараховує 16236 осіб. На даний час у працівників громади напрацьований неабиякий досвід роботи, якими керівники структурних підрозділів виконавчого комітету ділились з присутніми на конференції. Вони розширено відповідали на ряд запитань. Зокрема, йшлося про реєстрацію актів цивільного стану, речових прав та їх обтяжень, фінансування закладів культури, розташованих на території об’єднаних територіальних громад, про надання субвенції та дотації бюджетам об’єднаних територіальних громад, кількість службовців після об’єднання; рівень чиновницьких зарплат, ефективність створення ЦНАПів, вибори у громаді і роль старост в ОТГ; розвиток інфраструктури в умовах ОТГ, залучення міжнародних інвестицій, проектна діяльність.
Наприкінці скайп-конференції директор ЦРБ Катерина Вашкеба наголосила, що об’єднана громада – це ефективна і зручна для мешканців система управління територією, де місцева Влада працює для мешканців, а не «для галочки». Об’єднання громад активізує місцевих лідерів. З’являються можливості для тих, хто хоче реальних змін і прагне працювати для покращення добробуту громади.
Всі учасники конференції отримали роздатковий матеріал ознайомчого характеру, видрукуваний централізовано у рамках проекту «Пульс».
Ріта Мезей