Під час «Карпатського Пегасу» виноградівцям вручили високі відзнаки й запросили друкуватися у всеукраїнських часописах

Серед численних фестивалів, які відбуваються упродовж літа, фестиваль «Карпатський Пегас» обіцяє стати знаковим в літературному процесі. Його учасниками цього року стали такі першорядні автори, як Антонія Цвід, Василь Портяк, Павло Вольвач, Олександр Косенко, Василь Шкурган, Євген Баран, Василь Густі, Олександр Медко.  Через Олександра Косенка свої вітання фестивалю передали поет Василь Герасим’юк і прозаїк та видавець Микола Славинський.  Наступного дня відбулися зустрічі з молодими авторами Закарпаття (Іршавщина, Хустщина, Берегівський район).
Під час зустрічі голова обласної спілчанської організації Василь Густі вручив Грамоту правління спілки письменників України директорові будинку культури  Святославу Галу. Адже він уже третій рік проводить цей фестиваль. Грамоти Закарпатської обласної ради отримали авторка дитячих книжок та фольклорних записів Юлія Драгун, письменник і журналіст Василь Горват. Творчість виноградівських письменників викликала найширший інтерес у гостей. Скажімо, як тільки Валентина Костьо дочитала зі сцени вірш, їй відразу запропонували друкуватися у журналі «Перевал» (за його формування відповідає, зокрема, Євген Баран).
Уже перший день був багатий на спілкування та інтенсивні обговорення можливостей «Карпатського Пегасу». За словами Павла Вольвача, виноградівський форум – це унікальна можливість для спілкування творчих людей з усієї України, для обміну ідеями, створення спільноти нового формату. Євген Баран  висловив пропозицію про те, що «Карпатський Пегас» має стати не просто подією раз на рік, а продуманим семінаром, який би допоміг молодим авторам ставати професійними письменниками. Директор Виноградівського міського будинку культури Святослав Гал вважає, що фестиваль зможе стати міжнародним, оскільки і він сам, і письменники мають зв’язки з україномовними письменниками Румунії, Угорщини, Словаччини, Польщі. Скажімо,  колеги з Румунії, дізнавшись про фестиваль, висловили готовність приїхати наступного разу на «Карпатський Пегас».
Наступного дня  письменники ознайомилися з містом, відвідали районну бібліотеку, де абсолютно випадково зустрілися з Михайлом Чухраном, який теж прочитав свої вірші.
Василь Горват