Працюємо в напрямку впровадження енергозберігаючих технологій, надання якісних та своєчасних послуг, – каже начальник ВУЖКГ Михайло Білинець

Кожному з нас приємно, коли довкола чисто та затишно. Якщо у власній оселі ми самі створюємо собі належні умови, то у спальних мікрорайонах міста, багатоповерхівках та на вулиці цим займаються комунальники. Проте, зазвичай ми не помічаємо, якщо чисто, проте бачимо коли довкола розкидане сміття, сприймаємо як належне, коли з крана тече вода, але нервуємо, коли її нема… Комунальне господарство ніколи нікого не залишає байдужим до себе. Тож, пропонуємо нашим читачам інтерв’ю з начальником Виноградівського управління житлово-комунального господарства Михайлом Білинцем, який розповів про досягнення та невдачі, а також поділився планами на майбутнє.
– Михайле Петровичу, відколи Ви очолюєте підприємство?
– З жовтня 2003 року. В той час підприємство було у важкому матеріальному та фінансовому стані, боргувало 670 тис. грн. до бюджету та за паливо, електрику і інше. Протягом 1,5 року нам вдалося погасити борги та наладити стабільну роботу підприємства. Довелося 13 років добряче потрудитися на результат, аби підприємство визнали кращим у краї і неодноразово відмічали на обласному рівні. Зараз ВЖКГ є найбільшим в області по напрямках надання послуг. Це – водопостачання, водовідведення, благоустрій та санітарна очистка міста, житловий фонд, надання ритуальних послуг, вуличне освітлення. Ми добилися за всі роки 100% проплати за надані послуги. Підприємство забезпечено 100% кадрами, а це сьогодні найкращий показник із усіх, що можуть бути. Наш колектив – це працівники, з якими ми щоденно вирішуємо поставлені перед нами завданнями.
– Розкажіть, будь ласка, більш детально про спектр вашої діяльності. Давайте почнемо з водопостачання.
– Якщо говорити про водопостачання, то вода подається цілодобово. Є акредитована лабораторія, яка щоденно проводить хімічний аналіз води. З допомогою міської ради проводимо часткову заміну водопровідних мереж по місту: 2017 р. – вул. Петефі, Жукова, Ревейса, Кошевого, Промінь. З участю мешканців та міської ради – вул. Довженка, Висоцького, Репіна. У 2018 р.: вул. Онуфрія, Корятовича, Тичини. Плануємо побудувати перехід під дорогою по вул. Перскова, вул. Зелена за кошти кооперативу та міської ради. Проводимо роботу по заміні вузлів переключень. За кошти міської ради виготовлена проектно-кошторисна документація на заміну водопровідної мережі від нижнього майданчика водопроводу до резервуарів та до вул. Копанська (магазин «Фортуна»).
– Вкрай актуальною, а часом і болючою є тема водовідведення та водопостачання, особливо коли люди самі собі шкодять.
– По водовідведенню працює 13 каналізаційних насосних станцій та очисні споруди (мех. очистка). На всіх насосних установлені резервні насоси. За останні роки проведена велика робота по гідродинамічній очистці каналізаційних мереж із залученням потужної техніки (за кошти міської ради), що дало великий ефект і під час ливневих дощів не підтоплювалися окремі вулиці міста.
Виготовлено 14 решіток і встановлено в каналізаційні люки для збору сміття, що викидається байдужими і безвідповідальними громадянами міста, які три рази на тиждень обслуговуються. В минулому році за кошти міської ради та кооперативу побудована каналізаційна мережа по вул. Заводська та частини Достоєвського. На жаль, більшість членів кооперативу не хочуть користуватися вказаною мережею та укладати угоди на каналізування. У цьому році замінено частину каналізаційних мереж в мікрорайоні Корятовича, збудовано каналізаційний люк біля універмагу.
– Але ж в обов’язки ВУЖКГ входить і догляд за належним станом багатоповерхівок. Що в цьому напрямку робите?
– По житлу проводиться значна робота по ремонту під’їздів. Так, у 2017 році відремонтовано – 16, в 2018 р. – плануємо 24. Йде робота по ремонту м’якої крівлі багатоповерхівок: щороку біля 3000 м². Обслуговуємо і димовентиляційних канали, внутрібудинкові водо-каналізаційні мережі. Проводимо ремонт дверей: дератизація та дезінсекція, освітлення, застеклення дверей та вікон сходових клітин, прибирання прибудинкової території.
У 2017 р. замінено: 300 метрів погонних парапетів на дахах, 200 м/п водостічних ринв, побудовано 3 входи в під’їзди.
– Життя не вічне, тож вкрай потрібні і ритуальні послуги?
– Безперечно, це так. Нами по ритуальній службі організована охорона кладовища. Завозимо воду, проводимо прибирання кладовища, також завозимо ґрунт для підсипки могил та щебеня для підсипки доріжок.
– А дерева у місті хто обрізає?
– Ми разом із ТОВ «Флора» займаємося обрізкою та вирізкою дерев. Так, торік ми вирізали 47 аварійних дерев, у цьому році – 28 дерев, які нанесли шкоду після ожеледиці і вітролому, що був у березні. Роботи ВУЖКГ будуть продовжуватися.
– Ввечері приємно пройтися чистенькими гарно освітленими вулицями міста…
– По вуличному освітленні проводиться щоденна робота по заміні енергозберігаючих світлодіодних ламп, автоматів, стабілізаторів, електропроводів. Протяжність електричних ліній вуличного освітлення складає 140 км, на яких розміщено 3200 світоточок. Тільки за цей рік реставровано вуличне освітлення на вулицях Маяковського, Руська, Українська, Лікарняна, Павлова, Копанська біля велосипедної доріжки. Встановлено освітлення на дитячих майданчиках по вул. Заводська та Довженка. Обслуговування світлофорів також входить до спектру наших обов’язків.
– Які ще роботи проводите по благоустрою?
– Підприємство обслуговує 12 км. канав, а це – розчистка, прибирання сміття, косіння. Обслуговуємо 166 ливнеприймачів. Взимку проводяться роботи по розчистці снігу, підсипці вулиць солевими сумішами. Вже заготовлено на зиму 12 т. солі та 30 т. відсіву. Також обслуговуємо 6 ливневих насосних.
Вкрай необхідною є санітарна очистка міста. Тут проводимо щоденну роботу по вивозу сміття з міста до початку робочого дня. Вивозиться сміття разом із «АВЕ Виноградів» від приватного сектору два рази на тиждень та інших установ. Велику роботу проводимо під час місячників по благоустрою та санітарній очистці міста. Також доводиться займатися розчисткою несанкціонованих сміттєзвалищ. Проведено підсипку під’їзної дороги на сміттєзвалище гравієм та щебенем.
У минулому році проведено ремонт адмінкорпусу із заміною частини дверей та вікон, що дає змогу заощаджувати кошти на обігрів. До речі, котельня переведена на опалення дровами.
– Всім відома народна мудрість «Готуй сани влітку». А ВУЖКГ готує?
– Так. Йде активна робота по підготовці до зими житлового масиву: ремонт м’якої крівлі багатоповерхівок, ремонт під’їздів, обслуговування димовентканалів. Обслуговування каналізаційних насосних станцій та всього насосного обладнання. Проводиться весь комплекс робіт, що передбачено завданнями до стабільної роботи всього комунального господарства в осінньо-зимовий період.
– Михайле Петровичу, не може бути все так гладко. Разом із досягненнями завжди є і проблеми.
– Безперечно, в комунальній службі міста є багато болючих питань. Це – зношеність водопровідних мереж, будівництво нових очисних споруд, застарілість техніки, небажання або ігнорування населення та деяких керівників установ, організацій виконувати рішення міської ради та закону України «Про благоустрій населених пунктів» укладати угоди на вивезення сміття, а це в свою чергу впливає на якість та своєчасність в наданні комунальних послуг.
Проте, долаючи тимчасові труднощі, на сьогоднішній день підприємство працює стабільно, немає ніяких боргів, забезпечено матеріальними ресурсами і працює в напрямку впровадження енергозберігаючих технологій, надання якісних та своєчасних послуг.
Розмовляла Наталія Кобаль