Презентація книги «Любове моя – Україно!»

Минулого тижня, у п’ятницю, у міському будинку культури зібралося багато людей різних поколінь, щоб стати учасниками презентації книги – посібника «Любове моя – Україно!». Її основним автором-упорядником була методист районного методичного кабінету управління освіти, молоді та спорту Виноградівської РДА Віра Столець, а також заступники директорів закладів загальної середньої освіти. Ведучі заходу охарактеризували присутнім збірку, зокрема, розповіли, що у посібнику подано розробки виховних заходів, які сплановані на засадах національної культури, розкриваються шляхи, засоби і практичні зусилля по підвищенню рівня національного, духовного і естетичного виховання учнів. Підібраний матеріал посібника сприяє вихованню молоді на засадах української культури, формуванню у них національного світогляду, способу мислення, характеру та духовно-моральних цінностей українського народу.
В основу збірника закладено мету щодо створення системи національно-патріотичного виховання учнів, спрямованої на виховання у особистості любові до української держави, усвідомлення нею свого громадянського обов’язку. Цей посібник можуть використовувати вчителі, класні керівники, вихователі, керівники гуртків та інші задля полегшення своєї роботи. Збірник також містить статті завідувача районним методкабінетом Оксани Гербей та методиста Віри Столець. В цих статтях увага акцентується на національно-патріотичному вихованні молоді. У посібнику також розміщено офіційні матеріали, такі як «Стратегія національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки» та «Концепція національно-патріотичного виховання дітей та молоді».
Варто відмітити розділ посібника «Уроки мужності». Проведення класними керівниками цих уроків сприяє вихованню в учнів моральних правил та звичаїв, норми поведінки людей, які спонукають гідно виконувати свій військовий обов’язок, чесно і добросовісно служити Вітчизні. Кожне слово цього розділу висвітлює співпереживання та істинний патріотизм. Не менш важливе місце посідає у посібнику розділ «Виховні години», який розповідає багатовікову історію українського народу, насамперед літопис життя. Сьогодні ж, як ніколи, потрібні нові підходи та нові шляхи до виховання патріотизму. Саме на ці основні позиції акцентується увага у цьому розділі. Кращі сценарії виховних годин спрямовані виховувати почуття гордості за свою державу та її здобутки, відповідальність та обов’язок, а також шанобливе ставлення до Героїв Небесної сотні та воїнів, загиблих у боротьбі за свободу і цілісність України.
Багато виховних заходів, які ввійшли в книгу «Любове моя – Україно!» присвячено нашим оберегам – отчому порогу, хаті, українському рушнику, богині добра Берегині, а ще – мові та пісні. Учасники цього приємного дійства мали можливість переглядати слайди, які зображували нашу історію, героїчні і трагічні, щасливі та болючі сторінки з життя українського народу, а також почути різні розповіді.
Дзвінкоспівом радували гостей заходу вчителька музичного мистецтва Чорнотисівської ЗОШ Вікторія Григорович, яка продемонструвала «Пісню про Виноградів». Не менш милозвучно проявили себе на сцені учні Неветленфолівського НВК Оніка Костьо, Веряцької ЗОШ (літературно-музична композиція «Свіча»), Королівської ЗОШ Микола Машіка, Великопаладської ЗОШ Каріна Біров, Сасівської ЗОШ Олександра та Анастасія Носок, Виноградівської гімназії Каріна Ловас та Максим Гасник, Виноградівської ЗОШ №1 Тетяна Чука, Чорнотисівської ЗОШ Дарина Григорович. Заслуговують похвали й учні Виноградівської ЗОШ №7, які милували зір присутніх музично-хореографічною композицією «Ой, Марічко». На заході також виступав відомий у нашому краї «Закарпатський соловейко» Василь Тарнай.
Напідкінець свята лунали подяки присутнім за участь у презентації книги «Любове моя – Україно!». Зокрема, підсумували, що цей посібник з’явився на світ завдяки організаторським здібностям заступників директорів з виховної та навчально-виховної роботи шкіл району. Саме завдяки їхній моральній та матеріальній підтримці ця книга побачила світ, за що їм щира вдячність.
Ріта Мезей