Роман Таов видав збірку віршів «Креденцу сміху»

Не так давно у соцмережі facebook створили групу «Креденц сміху». Її засновником та адміністратором став молодий та енергійний Роман Таов з Нового села, а модераторами – відома у районі «джинсова фея», яка шиє ексклюзивні дизайнерські рюкзаки та сумки власної торгової марки «Rе-джинс» городянка Наталія Бронзей та Іван Свищо з Олешника. А днями на Літературно-мистецькому фестивалі «Карпатський пегас» вони презентували першу збірку віршів «У русинському краю журы не знаю», авторами яких є саме «креденцята».
Ідея видати збірку зародилася саме у з незвичним прізвищем – Романа Таова. Хто ж він такий і чим займається? До нас в редакцію завітали його родичі і трохи розказали про нього.
– Мама 29-річного Романа Алімовича – закарпатська угорка, а батько – кабардино-балканець. Народився він в Угорщині, згодом сім’я переїхала в Іршаву, а відтак – у рідне село мами – Нове Село. Під час навчання у школі та виші завжди був активним, брав участь у всіх культурно-масових заходах, був учасником команди КВК Хустського університеті «Україна». Маючи дві вищі освіти за спеціальностями «інженер по деревообробці» та «міжнародні відносини», наразі працює барменом у великому ресторані в центрі Лондона. За натурою – ентузіаст і дуже енергійний. Він і сам пише вірші, і не тільки гумористичні, а й лірику, читаючи яку, хочеться плакати. Проте до цієї збірки його римовані рядки не ввійшли.
На 140 сторінках розмістили вірші русинською мовою 25 учасників «Креденцу сміху». Загалом, у книжці «У русинському краю журы не знаю» гарний настрій читачам гарантують Віктор Черкун, Віталій Гандера, Ганна Микитейчук, Ганна Косак, Тетяна Рацин, Світлана Дорош-Татач, Ольга Стадник, Вікторія Сакалош, Мар’яна Марущак, Любов Харчук, Крістіна Галас, Леся Адамова-Стецович, Валентина Малишева, Олександр Керестеші, Віталій Дубанич, Сільвія Фозекош, Анна Смоліговець, Іван Свищо, Андреа Генці, Ксюша Муравець, Антон Бровді, Вікторія Костюк, Діана Кочіш, Наталія Бронзей та Оксана Йонаш-Тодер.
Мама і тітка Романа Таова дуже уважно стежать за групою «Креденц сміху» і пишаються своїм сином та племінником. Адже переконані, що дарувати людям гарний настрій – завжди приємно і корисно.
Наталія Кобаль