Рух вантажних автомобілів перенаправлять в об’їзд Виноградова

У Виноградові гостро стоїть питання проїзду вантажного транспорту вулицями міста. Це призводить не лише до руйнації дорожнього покриття, а й до руйнування навколишніх будівель. У зв’язку із напруженою ситуацією, що склалася у Виноградові, народний депутат України Владіслав Поляк надіслав звернення керівникові Служби автомобільних доріг у Закарпатській області.
«Потік великовагових транспортних засобів, що рухаються центральною частиною м.Виноградів, збільшився у кілька разів, проїзд здійснюється з повним ігноруванням дорожніх знаків, регулярно виникають аварійні ситуації, затори, руйнується дорожнє покриття з бруківки, частина ділянки дороги стала аварійною, щоденно з’являються нові вибоїни на державній дорозі Т-07-19, яка капітально не ремонтувалась більше тридцяти років», – ідеться у тексті депутатського звернення.
У документі парламентар просить керівника автодору взяти ситуацію під особистий контроль, а також розробитита погодити у встановленому порядку нову схему проїзду великовагових автомобілів в об’їзд міста Виноградів.
Раніше рух від КПП «Дякове» до Мукачева здійснювався через Берегово, однак, цей маршрут у 2016 році закрили через аварійний стан арочного мосту у Берегові. Цим самим рух великовагово транспорту перенаправили за маршрутом КПП «Дяково» – Вилок – Виноградів – Велика Копаня – Мукачево. Згідно з даними Служби автомобільних доріг у Закарпатській області за останні два року на згаданій ділянці відремонтували 62 км доріг. Проте найбільша проблема залишається у місті Виноградів, оскільки рух там відбувався на вулицях, які не призначені для проїзду автомобілів такого типу.
«… Проблема виникла у самому місті Виноградів, де рух великовагового транспорту дорогами державного значення через центр м. Виноградів завжди був закритий, і транзит відповідно здійснювався комунальними вулицями міста, які не розраховані на проїзд такого транспорту», – ідеться в офіційній відповіді Служби автомобільних доріг у Закарпатській області на звернення Владіслава Поляка.
Водночас питання зміни маршруту автодорне може приймати одноосібно. Саме тому була ініційована тематична зустріч із головою облдержадміністрації Ігорем Бондаренком за участі всіх зацікавлених сторін. У рамках наради учасники підтримали пропозицію Служби автомобільних доріг, яким чином можна вирішити проблему.
«Службою автомобільних доріг було запропоновано організувати рух великовагового транспорту в обхід центру м. Виноградів дорогами загального користування обласного значення Виноградів – Теково – Дяково, або вирішити питання пропуску вантажного автотранспорту комунальними вулицями міста Берегово», – зазначає у відповіді на депутатське звернення керівник Служби Михайло Попович.
У документі також відзначено, що цю пропозицію підтримали на середньострокову перспективу у зв’язкуіз поганим станом вказанихвулиць. Крім того, голова ОДА ініціював провести громадськіслухання з громадами у зв’язку зі зміною маршруту.
Народний депутат України Владіслав Поляк зазначив, що таке рішення і справді може стати початком вирішення наболілого у Виноградові питання.
«Зміна маршруту в обхід Виноградова може стати початком вирішення доволі великої проблеми, яка зачіпає інтереси не тільки Виноградова. Так, проїзд вантажного транспорту вулицями міста приносить значну шкоду як дорогам, так і виноградівцям, руйнуючи їх помешкання. Зрештою, це може стати відправною точкою йу вирішенні питання ремонту самого мосту у Берегові. Адже саме його незадовільний стан і став причиною усіх згаданих вище проблем. Вперше за два роки, ми, нарешті, зрушили з так званої мертвої точки. Певний, що ситуація матиме позитивне вирішення вже найближчим часом», – прокоментував Владіслав Поляк.
Прес-служба Владіслава Поляка