Щедрий вечір в «Імпасто»

Зустріч Старого нового року у виставковій залі «Імпасто» відбулася за участі декількох груп колядників та щедрувальників. Прекрасною декорацією цього дійства стала експозиція народних костюмів і старожитностей із колекції Ірини Турцанаш, яка наповнила залу неймовірною магією, духом Різдва. Старий новий рік, або Василя, як в народі кажуть – це традиційне релігійне свято, яке в давнину відзначали по-особливому.
Щоб відтворити стародавні традиції, повеселитися і поколядувати до нас приїхали гості: поет, гуморист, фотограф Юрій Мельник з Іршави, русинський поет Михайло Чикивдя з с. Березний, місцевий поет, гуморист Михайло Чухран з Королева, народний фольклорний колектив «Хижанські візерунки» с. Хижа (керівник Ірина Турцанаш), гості з Оноку і Мукачева, члени культурно-просвітницького товариства ім. О. Духновича.
Як прокоментувала Ірина Турцанаш, вечір справді пройшов на високому рівні – і колядували, і фіглювали, і про давнину згадали…
Довго-довго лунали колядки та щедрівки як добре всім відомі, так і старі, які з особливим захопленням відтворили Василь Січ із групою підтримки з Оноку.
На згадку залишилося спільне фото, на якому учасниками свята стали і костюми сторічної давнини, а можливо не лише костюми…
Валентина КОСТЬО, керуюча «Імпасто»