Шоу «МастерШеф Діти» набирає обертів

Дітям весь час потрібно щось нове та цікаве. У команді нових друзів, школярі, граючись, мають можливість не тільки навчитися готувати смачні страви, але й випробувати свої сили і продемонструвати здібності.
–  Це дійсно цікавий проект, в якому учасники, під керівництвом досвідчених наставників, вчаться готувати. Кулінарне шоу – не тільки прекрасний спосіб проведення дитячого дозвілля, а й додаткова можливість розвивати їх здібності», – стверджує організатор шоу «МастерШеф» Світлана БРОВДІ.
— Перше кулінарно-розважальне шоу «МастерШеф Діти» ми організували у квітні цього року з однодумцями і активними мамами Сільвією Віщак та Лілією Самсоновою. Це відносно недавно, але вже маємо невеличкий досвід у цьому напрямку і почули чимало позитивних відгуків від батьків. І наша команда поповнюється, що надзвичайно радує. Сама ідея не наша, адже на телебаченні багато таких кулінарних шоу і наші діти дивляться їх із задоволенням і вболівають за учасників. Ми тільки реалізували цей проект і вважаємо його цікавим для нашого невеличкого містечка. – Спочатку шоу організували для наших діток, близьких та знайомих. Воно їм дуже сподобалося і ми вирішили розширити аудиторію учасників для жителів міста та району. Так як є попит, продовжуємо регулярно проводити заходи два рази на місяць. У школярів часто з’являється інтерес до приготування їжі і в цьому віці найкраще закріпити ці навички. Саме тут, на дитячому кулінарному шоу юних кухарів можна не тільки приготувати щось смачненьке, а й відмінно повеселитися у дружньому колективі. Заняття з дітьми проходять в пізнавальній та ігровій формі. З раннього віку хлопців та дівчат навчаємо розбиратися в тому, що насправді смачно і максимально корисно для їхнього здоров’я та подальшого розвитку. Стараємося наголошувати на темі здорового харчування – смажимо без олії, овочі варимо з мінімальною кількістю води та при низьких температурах. Всім учасникам надається кухарська форма, а також все необхідне обладнання, посуд та продукти для приготування страв, маємо гарне просторе приміщення. Юні кухарі із задоволенням смакують власноруч приготованими стравами, дегустують їх і батьки. Полюбляють діти готувати піцу, овочеве рагу,  м’ясо по французьки, печиво та чізкейк на десерт і т. д. Дуже хорошим моментом є те, що по закінченні шоу учасники прибирають за собою і в процесі приготування їжі слідкують за порядком. Наостанок, перед подачею, естетично, гарно  сервірують, – каже наша співрозмовниця.  Під час занять учасників ділимо на 4-5 команд віком від 6 до 14 років, але бувають і дошкільнята. Заохочуємо присутність батьків, котрим за той час, поки діти готують, фахівці проводять спеціальні бесіди на такі теми, як «Раціон школяра» та «Здоровий спосіб життя». Переважно про це розповідають досвідчені лікарі. Прикладом, недавно в нас побувала лікар-педіатр Оксана Гануляк. Вона підготувала виступ про здорове харчування, про те, наскільки важливо зберігати корисні речовини у їжі, обмежуватися у вживанні смажених та копчених страв.
У кінці заняття – урочиста церемонія. Наші учасники діляться враженнями. Це дуже важливо, тому що діти вчаться командній роботі, отримують сертифікати за те, що приймали участь у нашому заході та символічні призи на згадку.
Кулінарно-розважальне шоу проходить не у формі змагань, скоріше як навчання, щоб не було розчарувань у своїх можливостях, адже деякі дітки не мають практики приготування їжі. Спочатку учасникам треба навчитися азів куховарства, а вже потім плануємо організувати захід для більш цілеспрямованих старшокласників на конкурсній основі.
Наша ціль, та думаю,  і  кожної матусі, щоб діти опанували основи приготування їжі та правильні звички харчування, і потім у самостійному дорослому житті мали користь від цих хороших навичок та вмінь, – на завершення нашої розмови резюмує Світлана Бровді.
А нам залишається побажати креативним матусям успіхів у вихованні достойних нащадків.
Ріта МЕЗЕЙ