СЛУЖБА ЗА КОНТРАКТОМ – ДОСТОЙНА АЛЬТЕРНАТИВА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ

Цими днями у Виноградівському районному центрі зайнятості проведено cемінар з орієнтації на службу в Збройних силах України за участі районного військового комісара Василя Зубатова. Такі заходи організовуються систематично з метою мотивації безробітної молоді до проходження військової служби за контрактом у Збройних силах України, яка є достойною альтернативою працевлаштування. Відтак військовий комісар поінформував учасників семінару про умови проходження служби за контрактом, порядок оформлення документів, вікові обмеження та грошове утримання. Особливу увагу він звернув  на те, що військовослужбовцям за контрактом держава гарантує стабільне грошове забезпечення, безкоштовне медичне обслуговування, пільговий відпочинок у санаторіях, обов’язкове державне страхування, пільги при вступі у вищі навчальні заклади України, а також соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей згідно з чинним законодавством України. В семінарі взяли участь 15 безробітних, які активно шукають роботу.
По закінченні семінару відбулася робоча зустріч заступника директора районного центру зайнятості Юрія Копчі з військовим комісаром Василем Зубатовим, на якій узгоджено та затверджено графік проведення профорієнтаційних заходів на лютий-березень 2017 року. В ході зустрічі також були передані центру зайнятості інформаційні матеріали щодо відбору, укладання контрактів, соціальних гарантій для військовослужбовців, які проходять військову службу за контрактом.
– З районним військовим комісаріатом у нас налагоджена тісна співпраця, – підсумовуючи, зазначив Юрій Копча. – Щомісячно на базі центру зайнятості проводиться семінар з метою орієнтування на службу в Збройних силах України, в яких беруть участь чоловіки віком від 20 до 50 років. Також у нас, у центрі зайнятості, виділено робоче місце для працівника військкомату, де надається інформація про контрактну службу. При відвідуванні безробітних ми орієнтуємо їх на службу в Збройних силах України, даємо відповідні рекомендації з тим, аби вони зверталися до райвійськкомату. До слова, останнім часом спостерігається зацікавленість безробітних контрактною службою. Пріоритетом для них є хороша заробітна плата, пільги та переваги військової служби за контрактом.

Ганна Кобаль