Спілкувались на актуальну тему

10 липня у приміщенні Буківської сільської ради відбулась зустріч із представниками групи підтримки реформ с. Букове на тему «Функціонування громади в умовах децентралізації». Захід проводився у рамках реалізації проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС). Проект виконується Асоціацією міст України (АМУ) у партнерстві з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Виконавцями проекту є Відокремлений підрозділ Всеукраїнського жіночого товариства імені Олени Теліги у місті Виноградів і центральна районна бібліотека. Модератором заходу була голова ГО, директор Виноградівської РЦБС Вашкеба Катерина яка у доступній формі дала пояснення присутнім, що таке децентралізація його мету і завдання, зупинилась на плюсах і мінусах децентралізаційного процесу, навела приклади розвитку вже сформованих і діючих ОТГ.

Для візуалізації виступу учасники переглянули ряд відео роликів.

Під час зустрічі відбувалась жвава дискусія серед учасників. Представників громади цікавили питання щодо майбутньої долі Виноградівської ОТГ до складу якого включено і с. Букове, створення в об’єднаних територіальних громадах належних умов для надання доступної та якісної первинної медичної допомоги, повноваження старости щодо роботи зі зверненням громадян , робота загальноосвітньої школи в умовах нової української школи і ряд ін. Представники ініціативної групи підтвердили своє бажання бути у складі Виноградівської ОТГ і використати для цього всі важелі впливу.

Суттєвим наочним доповненням стали інформаційні матеріали, підготовані спеціалістами “Пульс”, які учасники заходу мали можливість взяти з собою.

Мар’яна Марушка, керівник проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС).