Співають надзвичайно талановито і задушевно

Неймовірний концерт відбувся у п’ятницю, 12 липня, у виставковій залі «Імпасто». Для поціновувачів народні задушевні пісні та власні авторські композиції виконувала Анна Кедик зі своєю донечкою Онікою.
Відкриваючи концерт, керуюча «Імпасто» Валентина Костьо сказала, що Анна Кедик надзвичайно талановита співачка, яку добре знають не лише у Закарпатті, а й навіть у далекому закордонні. Адже артистка дуже багато гастролює. Про це красномовно свідчать численні нагороди, якими неодноразово була відзначена. Також вона випустила сольні диски з піснями, які користуються шаленою популярністю у слухачів. Їх співачка виконує трьома мовами.
«Провести творчий концерт в «Імпасто» мене надихнула етно-виставка «Збережена самобутність», де організатори презентують надзвичайно чудові експонати з фонду сільського музею-майстерні с. Черна, яким керує Василь Івашко. Це вишукані ручні вироби, які свідчать про нашу Закарпатську культуру, про нашу самобутність, звичаї та традиції», – сказала Анна Кедик.
Концертну програму вона відкрила авторською піснею «Чудовим небокраєм», яку влучно доповнив відео-ролик наших високих Карпат, течія струмочків, розмаїття лісів і полонин. Один куплет співачка виконала на українській мові, а другий на русинській.
Під час концерту лунала щемлива і задушевна балада «Летіла бим на край світа», написана в 1930 році, а також «Чардаш» (Брамса), народні пісні українською, угорською та закарпатською, а також величава композиція, яка написана вже понад 500 років «Верховино, світку ти наш».
А її донечка Оніка Кедик порадувала слухачів закарпатською народною піснею «Егей, мамко, солоденька», «В нашім кирті круте воротило» та іншими. Всі вони були оформлені відео-роликами, один із яких знято десять років тому, коли Оніці було шість.
Кожен виступ талановитих співачок глядачі вітали бурхливими оплесками, дякуючи їм щиро за такі неймовірні голоси.
Під час перерви своїми гуморесками присутніх розвеселяв гість з Іршавщини Юрій Мельник, з яким співачка познайомилася під час фестивалю у Польщі. Теплими словами про талановитих співачок відгукувалися щирі шанувальники їх творчості Марія Конкіна, Іван Мишанич, Майя Вайда, Василь Івашко, наголошуючи, що даний концерт – справді надзвичайна подія, в якій поєдналися і музична, і духовна самобутність.
Гордимося, що в нашому виноградному краї є такі надзвичайні голоси, як у Анни та Оніки Кедик, котрі так задушевно і талановито виконують пісні. Саме завдяки таким ентузіастам, щиро закоханим у свій рідний край, його звичаї і традиції, народне надбання житиме для нащадків.
Любов ТОКАЧ