Стартуємо в нове шкільне життя

У сім’ї поповнення – народилася дитина. Разом з приємними клопотами з її появою на плечі батьків лягли нові обов’язки по догляду за немовлям, велика відповідальність за долю і виховання у родинному оточенні майбутньої людини. Дитина непомітно підростатиме, і разом з нею «дорослішатимуть» батьки, набиратимуться нових знань, навиків, турботливого підходу до виховання малюка.
Близько 50 вихованців зараз займаються у центрі розвитку та дозвілля «Розумашки». В останню березневу суботу сюди зібралися молоді матері, діти яких у вересні вперше підуть до школи. За «круглим столом» сидять Анна-Марія Бібіка, Ліна Фурман, Наталія Свищо, Ольга Баратей, Діана Терлецька, Олександра Левчук, Ірина Шерегі, Мар’яна Шуба та Яна Дора. Матері діляться своїми думками про підготовку своїх дітей до школи. Зараз цей відповідальний крок і для них, і для малечі. Це – перша сходинка пізнавального розвитку не лише їх синочків та дочок, але і присутніх тут матерів. Разом з дітьми вони заново переживають неповторні миті їхнього дитинства.
Вчителька початкових класів Виноградівської ЗОШ №1 Катерина Неймет пройшла поглиблене навчання з курсу «Ефективне використання інтерактивних технологій в сучасному навчальному процесі». Своїм досвідом роботи з першачками вона поділилася. Веде Катерина Йосипівна заняття з дітьми по програмі нової української школи перший рік і зізнається, що стала рухливішою, життя урізноманітнило процес навчання, активізації і сприйняття знань дітьми. З першого дня перебування в школі вони активніше включаються в навчальний процес. Вчаться бути чемними і дружелюбними, дотримуватись учнівських правил поведінки, вчасно приходити на заняття, на уроці говорити по черзі. Під час перебування в школі діти приймають участь в оформленні класу, дружно спілкуються в «ранковому колі», роблять собі компліменти. На заняттях читають, пишуть, малюють, співають, танцюють, вчаться моделювати, збирати цікаві конструкції, прибирати клас, поступово готуються до самостійного дорослого життя.
Катерина Йосипівна знайомить батьків з тими вимогами, які слід і не варто ставити першокласникам, радить, як разом долати перші труднощі, допомагати дітям повірити в свої сили і можливості, підтримати в добрих починаннях.
Цінні рекомендації дає вчителька по облаштуванню вдома робочого місця школяра, куточку для його підручників, всіх необхідних канцтоварів, одягу.
Очільниця «Розумашок» Наталія Данкович узагальнила відомості про підготовку кождної дитини до школи, підкреслила, як це важливо зробити заздалегідь. У клас потрапляють діти різні за характером і сприйняттям інформації. Зустріч з першою вчителькою – це важлива подія в житті дитини. Наталія Олександрівна нагадує батькам, які документи слід підготувати і подати до школи, рекомендує відвести дитину до психолога, переконатися, що вона фізично здорова і повністю готова йти до школи. Бажано вчасно пройти медогляд, закупити всі необхідні речі. Перший клас чекає на вихованців. Новий світ пізнання життя та можливостей рости і діяти, розвиватись, щоб стати повноцінними громадянами України.
Марія Конкіна, наш громадський кореспондент