У Новосільській школі відкрили оновлене класне приміщення

Минулого тижня, у п’ятницю, в Новосільському навчально-виховному комплексі відбулися урочистості з нагоди відкриття та освячення нового класного приміщення для першачків з угорською мовою навчання. У святкуванні взяли участь Генеральний консул консульства Угорщини в Ужгороді Йожеф Бугайло, в.о. голови райдержадміністрації Наталія Костелеба-Веремчук, заступник голови РДА Єва Данич, голова районної ради Віталій Любка, в. о. начальника управління освіти, молоді та спорту РДА Терезія Тодавчич, священик греко-католицької єпархії села о. Міклош Горонгозо, а також голова Новосільської сільської ради Василь Пінтє.
Розпочала святковий захід директор школи Марія Комаромі, яка у своїй промові щиро подякувала консульству, зокрема, консулу Йожефу Бугайлу за надану фінансову підтримку на капітальний ремонт європейського стилю у приміщенні для першокласників. Також висловила вдячність о. Міклошу, котрий докладав максимум зусиль для того, аби маленькі школярики мали змогу навчатися у гарно обладнаному та комфортному приміщенні, заодно, користуючись нагодою, привітала його з нагоди дня народження.
— Я дуже радий, що мене запросили на таке гарне святкове дійство. Пригадую той момент, коли ми тільки обговорювали проблему обладнання приміщення з священиком, постаралися позитивно вирішити це питання і в майбутньому допомагатимемо і підтримуватимемо Закарпаття у всіляких добрих починаннях. Важливим питанням для нас є збереження партнерських стосунків між двома сусідніми державами, тому й хвилює те, щоб діти могли у сучасному приміщенні поринути у дивосвіт знань, — наголосив у своїй промові Йожеф Бугайло. Затим він привітав діточок з відкриттям нового класу і побажав їм доброго здоров’я та успіхів у навчанні.
Виконуюча обов’язки голови РДА Наталія Костелеба-Веремчук привітала учасників свята з цією важливою подією, зазначивши, що навчання в якісно нових умовах позитивно впливатиме на навчально-виховний процес. Відкриття оновленого класного приміщення є свідченням того, що цей населений пункт живе і процвітає. Наталія Юріївна висловила вдячність друзям-партнерам за підтримку населених пунктів Виноградівського району, зокрема тих, де проживають національні меншини та вручила Генеральному консулу Йожефу Бугайлу подяку за значний вклад у соціально-економічний розвиток району. Не оминула увагою й першокласників: вручила подарунок – новий ноутбук.
Свої думки з нагоди святкового дійства висловив і голова районної ради Віталій Любка, який також подякував меценатам та спонсорам за підтримку такої хорошої справи. Відмітив, що дуже приємно бачити, як сусідні держави здатні співпрацювати задля досягнення поставленої мети. Не менш хороші слова лунали на адресу організаторів та спонсорів від голови Новосільської сільської ради Василя Пінтє, який констатував, що на Закарпатті завжди мирно і дружно проживали люди різних національностей. Висловив подяку всім тим, хто допомагав у оновленні приміщення.
По закінченні святкових виступів, урочисто відкрили оновлене приміщення Наталія Костелеба-Веремчук та Йожеф Бугайло, перерізавши символічні стрічки двох держав — України та Угорщини. Відтак, всі присутні мали можливість переглянути відеоролик, до і після ремонту класного приміщення.
«Наші діти – це наше майбутнє», – таким крилатим висловом розпочав свій виступ о. Міклош Горонгозо. Зі словами подяки він звернувся до консула, а також подякував Богу за те, що є такі люди, які завжди готові допомогти та підтримати добрі починання. Потім на двох мовах провів невеличку службу за здоров’я діточок та освятив приміщення і присутніх гостей. Напідкінець свята, у знак шани та поваги, діти заспівали гостям гарну пісню і вручили квіти консулу Йожефу Бугайлу.
Батьки першачків висловлюють щиру вдячність спонсорам за таку вагому підтримку, зокрема о. Міклошу та його дружині Мар’яні Андріївні за те, що не шкодуючи енергії та часу, зробили все можливе для того, аби наші діти мали можливість гідно навчатися у затишному та комфортному приміщенні. Дай, Боже, їм, доброго здоров’я, щастя, родинного затишку та Божого благословення.
Ріта Мезей