У Оноці презентували дві книжки

Ця подія була вкрай неординарною для сільського будинку культури. Того дня, у переповненому залі презентували одразу дві книжки – народні пісні і балади «Оноче, Оноче, пісня в тобі цоркоче», автором якої є колишній секретар сільської ради Марія Білак, та «П’ять збірок» – невольнича муза, написана на засланні в Сибіру оночанином богословом о. Дмитром Поповичем. Гармонійним доповненням презентації стала розгорнута виставка вишитих рушників, картин та старожитностей.
Про те, як, наспівуючи улюблену пісню, писала першу книжку Марія Василівна, розповіла глядацькій аудиторії її невістка – директор сільського будинку культури Лариса Білак. А яка презентація збірки пісень без співу? «Оноцькі ластівочки» виконали низинки пісень із збірки, ноти до яких написала заступник директора ДШМ ім. Б. Бартока Наталія Сорводі. До слова, увагу присутніх причарувала наймолодша вокалістка – внучка Марії Білак трирічна Генрієтта, яка дзвінко співала і в такт підтанцьовувала. Бабчині гени точно матимуть продовження в нащадках. Та й фінансову підтримку у виданні книжки автору надали її два сини та зять, які займаються підприємницькою діяльністю. Дзвінкоспівом порадувало і тріо – сама Марія Білак, Василь та Галина Січі під акомпанемент гри на гітарі у виконанні Василя Васильовича. Начальник відділу культури РДА Василь Югас побажав, аби духовне джерело, яке так ревносно плекає і оберігає авторка книги, ніколи в Оноці не висихало. Про зв’язок поколінь, любов до рідної землі, до народної пісні розповіла методист відділу культури Єва Григора, котра також презентувала брошуру «Защебетали оноцькі ластівочки» і статті про юних співачок у журналі «Культурологічні джерела». Із словами благословення до присутніх звернувся о. Олександр. Голова обласного науково-культурологічного товариства імені О. Духновича Юрій Продан закликав цінувати спадщину наших предків і вручив Марії Василівні подяку. Вчитель історії Оноцької ЗОШ Василь Данко провів історичний екскурс своєю малою батьківщиною з 1958-го року і по сьогодні. Своїми враженнями поділилися і голова Виноградівського жіночого товариства ім. О. Теліги, директор центральної районної бібліотеки Катерина Вашкеба та активний громадський діяч району, заступник голови райради ветеранів війни і праці Мальвіна Савинець (остання, до слова, однією з перших написала рецензію до збірки «Оноче, Оноче, пісня в тобі цоркоче»).
Про книжку «П’ять збірок» греко-католицького священика о. Дмитра Поповича, видану через півстоліття з дня смерті богослова, розповів її упорядник та племінник священика – лікар-нейрохірург Нестор Адамчо.
Своїм почесним гостям Марія Білак дарувала збірку «Оноче, Оноче, пісня в тобі цоркоче» з автографом та словами побажання. А от «П’яту збірку» Дмитра Поповича мали змогу придбати всі бажаючі.
Наталія Кобаль