Учням шкіл району презентували затребувані на ринку праці професії

День відкритих дверей на тему «Правильний вибір професії – важливий крок у житті» провели минулого тижня на базі Виноградівського ВПУ-34. Ще ніколи фахівці Виноградівської районної філії Закарпатського обласного центру зайнятості не проводили ярмарок так масово і з такою великою кількістю учасників. Вражала різногранністю і палітра професій, які представляли майбутнім абітурієнтам.
Як зазначили ведучі: людина народжується двічі, вдруге, коли обирає професію. Вибір професії – це один із найважливіших кроків у житті . Адже займатися тим, що тебе цікавить, приносить радість – це важлива умова відчуття життєвої повноцінності. Вибір навчального закладу, а згодом професії, значною мірою впливає на все наступне життя молодої людини. Тут не можна покладатися на випадковість, квапитися. Необхідне найсерйозніше ставлення до цієї проблеми.
Серед запрошених, перші ряди актової зали зайняли заступник директора Закарпатського обласного центру зайнятості Ольга Сівач, директор Виноградівської районної філії Закарпатського обласного центру зайнятості Наталія Фалес, гості із центрів зайнятості сусідніх районів, котрі завітали переймати досвід. Всіх присутніх вітали і бажали вибрати правильну професію на благо України заступник голови Виноградівської районної ради Адальберт Сверенко та керівник апарату Виноградівської РДА Ігор Вантюх, керівники учбових закладів Виноградова – ВПУ-34 Володимир Гнатківський та Виноградівського державного коледжу МДУ Йосип Іваніга. Останні двоє разом із студентами розповіли про професії, які учні шкіл району можуть у них здобути.
Про професію, яка покликана охороняти кордон, розповіли представники Державної прикордонної служби України окремого регіонального центру комплектування та їх колеги із фахового вишу. Представники провідних підприємств району мовили про переваги працевлаштування саме у них. Хорошими заробітними платами, європейськими умовами праці, навчанням безпосередньо на виробництві і паралельно здобуттям вищої освіти заочно. Це, зокрема, «Джентерм Україна», ПРАТ «Гроно-Текс», «Платі Юкрейн Лімітед», «Ортекс ЛТД», «Мільтекс-Україне», ДП «Виноградівське лісове господарство». Вони та ряд інших підприємств наглядно презентували наявні у них професії у фойє училища («Спорт-Шуз», «Сандерс Виноградів», Санаторій-профілакторій «Теплиця», «АВЕ Виноградово» та інші). Тут також розгорнули виставки робіт учнів училища, зроблені на гуртках технічної творчості та декоративно-ужиткового мистецтва, роботи студентів Виноградівського державного коледжу МДУ. Також в фойє проходили майстер-класи майстрів виробничого навчання та учнів ВПУ №34.
Поміж виступами фахівців, котрі «продавали» на ярмарку професії, учні коледжу та училища похизувалися своїми співочими талантами, адже студентське життя має бути наповнене не тільки знаннями, а й розвагами, цікавим та змістовним дозвіллям.
Чи не найцікавішою для учнівської юні була друга частина ярмарку. Найбільше хлопців та дівчат юрбилися біля спецтранспорту. Зокрема – Виноградівського районного відділу УДСНС, де рятівники розповіли їм про всі функції автомобіля, юнь була в захопленні від потужної хвилі води, яка струїлася з рукава пожежної машини. Бажаючі мали змогу посидіти у і автівці підрозділу національної поліції.Потримали у руках і зброю, виставку якої розгорнула військова частина А 1927. Працівники ДП «Виноградівський лісгосп» не тільки ознайомили із спектром наявних у них професій, а й привели на ярмарок справжнього лісоруба, котрий показав, як вміє вправно справлятися з бензопилою, ознайомили із деревами, котрі ростуть в лісах Виноградівщини, із парнокопитними та пернатими лісовими мешканцями, зачитали бажаючим лісовий гороскоп і провели цікаві розважальні конкурси.
Було людно та гамірно, а головне – цікаво та повчально, особливо для тих хлопців та дівчат, перед котрих вже дуже скоро постане важливий вибір майбутньої професії.
Наталія Кобаль