Україна пам’ятає, світ визнає

Минулого тижня у Виноградівській центральній районній бібліотеці відбулася година історичної пам’яті до Дня Голодомору 1932-1933 років. Учасниками заходу були студенти групи МР-11 Виноградівського державного коледжу МДУ. Впродовж години молодь споглядала тяжкі кадри документального фільму «Голод 33-го»,. Все це їх глибоко вразило.
Провідний бібліотекар ЦРБ Світлана Кедик звернула особливу увагу молоді на факти геноциду українського народу, організованого сталінським режимом. Вона розповіла, що за цей час загинуло близько 4 мільйонів чоловік:
 Навесні 1933-го від голоду вмирали 17 людей щохвилини, 1000 – щогодини, майже 25 тисяч – щодня. Сьогодні нам важко оцінити згубну силу банального відчуття голоду. Проте, ми маємо оцінку історії розміром у людські життя: загинуло більше людей, ніж на війні; сотні тисяч загиблих дітей; так звані «зелені ешелони для забезпечення промислових центрів Росії продуктами харчування до жовтневих свят; заборона торгівлі в сільській місцевості та зупинка продовольчого постачання сіл. Непослух карався 10-ма роками ув’язнення та розстрілом за  будь-яке використання хліба, – з глибоким сумом розказує Світлана Кедик.
Крім розповіді про факти голоду 33-го, бібліотекарі підготували ще і книжкову виставку «Голгофа голодної смерті».
 Сучасним дітям не варто нести біль у серці за минуле, але варто знати історію свого народу. Це вражає кожного, адже пережите українським народом схоже на фільм жахів.
Наприкінці заходу присутні вшанували пам’ять жертв голодомору запаленням свічок та хвилиною мовчання.
Ріта Мезей