Вечорниці – з народної криниці

Напередодні свята Андрія у читальному залі центральної районної бібліотеки пройшов чудовий захід, який об’єднав представників різних поколінь – презентація книжки відомої в краї дитячої авторки Юлії Драгун «Ой віночку з барвіночку» та інсценізація закарпатських вечорниць.
У вступному слові завідувачка районної бібліотеки Катерина Вашкеба коротко ознайомила присутніх із цікавою новою книжкою, яка нещодавно вийшла у світ, наголошуючи, що дана збірка лише починає своє життя у читацькому середовищі, але вона буде цікавою і дітям, і дорослим. Адже вже сама її назва говорить про те, що головною темою творів є відродження прабатьківських традицій і збереження духовних цінностей нашого рідного краю.
Про творчий шлях Юлії Драгун розповіли ведучі заходу – бібліотекарі Світлана Кедик та Габріелла Меланчук. Доповнювали цікаві коментарі музичний супровід та відео-ролик. Крім цього, бібліотечні працівники презентували присутнім книжкову виставку.
Привітала авторку з арт-презентацією голова української асоціації письменників Західного регіону, письменниця Елла Красно ступ зі Львова, яка висловила своє захоплення творчістю Юлії Драгун, відзначаючи, що авторка присвятила своє життя великій справі – служінню українській книзі, кожну нову збірку якої відкривають десять Божих заповідей, що є важливим внеском у виховання духовності підростаючого покоління, формування високої моральності, українського патріотизму та любові до рідного краю і традицій минувшини. Вона також вручила Юлії Іванівні диплом та медаль Міжнародної літературно-мистецької премії ім. Миколи Сингаївського у номінації «Твори для дітей та юнацтва» за книгу «Мереживо чудесних  мрій». А районній книгозбірні презентувала ряд нових видань українських письменників та поетів.
Затим присутні поринули у чудове театральне дійство – закарпатські вечорниці у ніч на Андрія, яке є одним із найважливіших і найбільш улюблених православних свят. Всі збиралися у просторій оселі, а господинею дому стала самотня вдова, яка пильнувала, щоб дівчата та хлопці дотримувалися усіх традицій та вірувань. Крім веселих розмов, співів та розваг, традиційним ритуалом на вечорницях було гадання на судженого.
Завдяки постановці, яку підготували активісти міського осередку Всеукраїнського товариства ім. О. Теліги, учасники художньої самодіяльності та учні Виноградівського ВПУ-34, всі глядачі не лише стали свідками чудового фольклорного дійства, а й безпосередніми його учасниками.
Теплими словами і щирими оплесками глядачі вітали прекрасну постановку, а також висловлювали вдячність головній героїні заходу Юлії Драгун за можливість поринути у здавалося б такий далекий, але дуже близький серцю кожного світ минувшини.
Любов ТОКАЧ