Ветерани внутрішніх справ і зараз у строю

Щороку 10 листопада ми відзначаємо День ветеранів та пенсіонерів органів внутрішніх справ. Це свято тих, хто присвятив своє життя служінню Закону, стояв на варті правопорядку та спокою громадян.
З 2007 року у нашому районі створена ветеранська організація органів внутрішніх справ, яку колеги довірили мені очолити. Це добровільна, безприбуткова організація, що нараховує сьогодні 158 пенсіонерів, 60 ветеранів органів внутрішніх справ, в тому числі 12 вдів. За цей період ми затвердили Статут, а також із найактивніших членів створено Раду ветеранів.  З допомогою тодішнього керівництва райвідділу міліції ми отримали кабінет, який своїми силами відремонтували. Тут оформлений музейний куточок, де зібрані матеріали про міліцію Виноградівщини, починаючи з першого дня її створення, а саме з 1944 року. Крім цього, ведеться пам’ятний альбом, в якому розміщені фотографії всіх начальників міліції, заступників начальника, керівників служб із того часу, як наш край було звільнено.  Наразі в нас налагоджена тісна співпраця з новим керівником підполковником поліції Іваном Бедринцем. Дуже прикро, що Виноградівський райвідділ зараз є лише відділенням Берегівського відділу поліції. На жаль, ця реформа боляче «вдарила» по багаторічному іміджу органів внутрішніх справ. Бо нормальних, хороших спеціалістів, на підготовку яких держава витратила кошти, звільнено, а на заміну їм прийшли ті, які ще не мають ні відповідних знань, ні досвіду. Я знаю це з власного досвіду, адже прийшов працювати в органи внутрішніх справ у 1977 році і маю небагато-немало близько 30 років вислуги. Всяке в житті бувало, але такої кількості різної ступені важкості злочинів, росту криміналу та грабежів не пригадую.
Ми, ветерани, стараємося допомагати молодим колегам. Наші активісти, зокрема, Василь Колька, Юрій Лизанець, Володимир Конар, Богдан Кидюлич, котрий у свої 81 є активним членом організації, Юрій Вовканич, Павло Годгазі, Михайло Федорович, Віктор Купар, Юрій Бучела, Йосип Фозекош, Іван Молнар, Елемир Ердей, Степан Тіводар, Віктор Білак, Федір Сорводі виступають перед ними і охоче діляться своїм багаторічним досвідом, професіональними навичками, вмінням працювати з людьми. Слід також відмітити Георгія Демка, якому нещодавно виповнилося 80 років, але він і досі, як кажуть в нашому строю. Під час виборів 28 ветеранів внутрішніх справ забезпечували охорону громадського порядку на виборчих дільницях району. Крім цього, ми проводимо виховні зустрічі з учнями навчальних закладів міста та району, а також бесіди з вихованцями ДНЗ.
На свята кращих членів організації нагороджуємо грамотами та подяками, а на 8 березня обов’язково надсилаємо вітальні листівки вдовам. Завдяки благодійникам було надано кошти на лікування ветеранів. Велика вдячність обласному депутату Владіславу Поляку, голові районної державної адміністрації Михайлу Русанюку та всім, хто підтримує ветеранів органів внутрішніх справ.
З великою шаною хочу згадати членів нашої ветеранської організації, які відійшли в інше життя – колишнього начальника міліції І. С. Поповича, М. І. Брана, М. М. Данканича, В. І. Шперика, колишнього начальника ДАІ Є. І. Романишина, Ю. І. Сакалоша, І. Я. Чегіля, Т. І. Попа, І. М. Хомуляка, Ф. Й. Пейчі, колишнього голову ветеранської організації М. П. Кордюка та члена ради М. В. Клевця. Вічна пам’ять і тим нашим колегам, які загинули під час виконання свого професійного обов’язку – це Василь Меденці та Юрій Пелехач.
З нагоди свята – Дня вшанування пенсіонерів і ветеранів міліції щиро зичу всім своїм колегам міцного здоров’я, довгих років життя, радості від кожного прожитого дня. Адже й на пенсії життя працівника органів внутрішніх справ може бути насиченим і корисним.
Іван МЕНДЖУЛ,
голова ветеранської організації органів внутрішніх справ Виноградівського району Асоціації МВС України, полковник міліції у відставці