Відбулася семінар-нарада з розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів

У вівторок, 13 лютого, у великому залі засідань будинку влади за участі голови РДА Михайла Русанюка, голови районної ради Віталія Любки та начальника управління Державної казначейської служби у Виноградівському районі Світлани Лакатош на виконання рішення Державної казначейської служби України від 22 січня поточного року та за дорученням голови Державної казначейської служби Тетяни Слюз проведено нараду з питань складання фінансової звітності за 2017 рік та запровадження системи подання електронної звітності розпорядниками бюджетних коштів. У зібранні взяли участь всі головні бухгалтери бюджетних установ, які фінансуються з державного обласного районного та сільських бюджетів.
У вступному слові керівники району наголосили, що для того, аби Україна проводила якісно процеси європейської інтеграції є ряд першочергових кроків та нововведень. Найголовнішими двома питаннями, на які звертають увагу партнери в Європейському союзі та банку реконструкції і розвитку, є боротьба з корупцією, а також якісне і прозоре поводження з бюджетними коштами. Дане зібрання і передбачає навчити бухгалтерів новому методу роботи. Окремо визначені розпорядженням Кабінету Міністрів від 15 листопада деякі питання дистанційного обслуговування розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів, а також ряд інших постанов, які регламентують порядок роботи, і вже з 1 січня поточного року всі державні кошти повинні використовуватися лише по системі дистанційного обслуговування «Клієнт Казначейства – Казначейство». Тому всі організаційно-технічні заходи щодо підключення до даної системи передбачені у новому порядку. Крім того, керівництвом було відзначено хорошу роботу Державної казначейської служби Виноградівського району, а учасникам зібрання висловлено побажання плідної роботи.
Світлана Лакатош зазначила, що 1 лютого нинішнього року в Центральному апараті казначейства України відбулася відео-конференція за участю представників Міністерства фінансів, територіальних органів Державної казначейської служби та розпорядників бюджетних коштів, за наслідками якої проводиться семінар-нарада-навчання щодо переходу на електронне звітування. Начальник управління звернула увагу присутніх на перевагах дистанційного обслуговування розпорядників та одержувачів бюджетних коштів через програмно-технічний комплекс «Клієнт Казначейства – Казначейство» та розповіла про зміни, які відбулися в законодавчій та нормативній базі.
У ході зібрання заступник начальника управління Державної казначейської служби у Виноградівському районі Наталія Міщенко вела мову про складання річної фінансової звітності.
Головний спеціаліст інформаційних технологій та захисту інформації Державної казначейської служби у Виноградівському районі Віталій Міговк доповів присутнім про запровадження системи подання електронної звітності в автоматизованій системі «Є-Звітність» і надав деталізований опис заходів дорожньої карти підключення до системи подання електронної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів.
У ході семінар-наради учасникам було надано ґрунтовні відповіді на всі поставлені запитання.
Підсумовуючи, Світлана Лакатош наголосила, що запровадження системи подання електронної звітності та перехід на дистанційне обслуговування значно полегшить роботу бухгалтерської служби бюджетних установ та зменшить документообіг.
Любов ТОКАЧ