Виноградівці вимагають перегляду тарифів на природний газ

У вівторок, 12 січня, біля Виноградівської філії АТ «Закарпатгаз» відбулася акція протесту з вимогою зниження ціни на газ. Затим її учасники прийшли до будівлі міської ради та вимагали скликати позачергову сесію, яка, згідно розпорядження міського голови, мала відбутися у середу 13 січня поточного року з єдиним питанням порядку денного – Звернення депутатів Виноградівської міської ради до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів щодо врегулювання ціни на природний газ.
Тож на вимогу громадськості в терміновому порядку до великого залу міської ради було скликано депутатський корпус на позачергове друге засідання сесії Виноградівської міської ради. Також до зали прийшли всі учасники мітингу. Для забезпечення громадського порядку були задіяні співробітники відділення поліції.
На позачерговому засіданні сесії з 34 депутатів були присутні 29. Міський голова виголосив текст Звернення депутатів Виноградівської міської ради до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів щодо врегулювання ціни на природний газ, у якому йдеться: «Ми, депутати Виноградівської міської ради Закарпатської області, вкрай занепокоєні ситуацією, що склалася стосовно підвищення ціни на газ та електричну енергію для населення. В умовах карантинних обмежень, росту цін, низьких доходів, підвищення ціни на газ та електроенергію, яка і так є дуже висока, неприпустиме. Люди не зможуть оплачувати найнеобхідніше і будуть поставлені у надважкі життєві умови. Як представники місцевого самоврядування ми не можемо стояти осторонь проблем, які так хвилюють наших виборців. Для нас, як і для всіх мешканців нашої громади, є незрозумілим, чому з такими перекосами починає працювати ринок газу. Чому анонсовані Урядом рекордні об’єми закачаного газу у газосховища за низькими цінами раптом зросли у рази?
Ми переконані, що підвищення тарифів на природний газ та електроенергію матиме катастрофічний вплив на рівень та умови життя більшої частини населення, адже розрив між доходами та витратами досягне критичної величини, а послуги з газопостачання стануть практично недоступними для більшості громадян.
На підставі вищенаведеного, враховуючи широкий суспільний резонанс та з метою недопущення зростання соціальної напруги, Виноградівська міська рада звертається до Вас, пане Президенте, пане Голово Верховної Ради, пане Прем’єр-Міністр України, з вимогою вжити невідкладних заходів щодо перегляду тарифів на газопостачання та електроенергію. Просимо Верховну Раду України ініціювати внесення змін до законодавства щодо скасування тарифів на транспортування газу. Звертаємось до НКРЕКП про проведення детальної перевірки встановлених АТ «ЗАКАРПАТГАЗ» тарифів на розподіл газу у 2021 році. АТ «ЗАКАРПАТГАЗ» до проведення перевірки в односторонньому порядку знизити встановлені ними тарифи на розподіл газу. ТОВ «ЗАКАРПАТГАЗ ЗБУТ» до прийняття рішення на державному рівні знизити вартість газу для споживачів.
Враховуючи ситуацію, яка склалася, обійтись без державного регулювання тарифів неможливо. Громадяни України – власники надр і повинні користуватися ними за доступними цінами».
Одноголосно дане звернення з поправками було прийнято присутніми депутатами та надіслано до відповідного реагування до вищестоящих органів влади.

Вл. інф.