Виноградівщина туристична

27 вересня відзначається Всесвітній день туризму. Ми вирішили поцікавитися, на якій стадії розвитку сьогодні є туристична галузь у Виноградівському районі, адже наш район має великий туристичний потенціал, а розвиток в цьому напрямку визначають пріоритетним на всій території Закарпаття.
За необхідною інформацією ми звернулися в сектор туризму та транскордонного співробітництва РДА. Завідувач сектору Валентина Горнецкі запросила нас на робочу нараду, на якій обговорили питання проведення Дня туризму та окреслили стан розвитку туристичної галузі у Виноградівському районі.
– 23-24 вересня 2016 року  Виноградівський район візьме участь у XV Міжнародній туристичній виставці-ярмарку «Тур’євроцентр – Закарпаття-2016», яка проходитиме у культурно-історичному центрі «Совине гніздо» за адресою: м.Ужгород, вул.Ференца Ракоці, 2. На ювілейній виставці Виноградівський район представить туристичний потенціал краю: основні історико-культурні об’єкти, рекреаційні  та готельно-рекреаційні заклади, туристичні маршрути. Рекреаційний потенціал на виставці представить багатопрофільний санаторій «Теплиця», еко-продукцію ФГ «Тізеш» (ТМ «Пан Еко»). Окрім того, 19 вересня о 12-ій годині  у виставковому залі «Імпасто» відбудеться творча акція до Дня туризму, – розповіла завідувач сектору туризму та транскордонного співробітництва РДА Валентина Горнецкі.
Одразу після наради ми звернулися за коментарем до голови райдержадміністрації. Михайло Русанюк розповів, що розвитку туризму сьогодні приділяється велика увага. Багато зусиль прикладається для більшого впровадження в районі популярного та перспективного сільського зеленого туризму. Сектором туризму ведеться робота із надання методичної допомоги власникам сільських садиб. В активній фазі є процес залучення нових людей, котрі бажають відкрити власні сільські садиби для прийому туристів.
– Мешканці району зараз спостерігають дедалі більший приплив туристів. Частіше у місті та селах можна зустріти туристичні групи. Звісно, велику привабливість для туристів має наше маленьке та затишне місто з цікавою архітектурою різних епох, проте так само туристів приваблює особливий колорит наших сіл та їх мешканців. Думаю, що найближчим часом туристи ще більше облюбують Виноградівщину, адже для цього докладається чимало зусиль, – запевнив голова Виноградівської РДА Михайло Русанюк.
Як нам повідомила завідувач сектору туризму Валентина Горнецкі, сьогодні у Виноградівському районі розробляються нові туристичні маршрути. Серед цікавих новинок є й історико-етнографічний маршрут «Шлях Пинті» (Виноградів – Королево – Новоселиця) і «Винний шлях Боржавською вузькоколійкою» (подорож унікальною вузькоколійкою через Виноградів, Олешник, Чорний Потік та Шаланки).  
Окрім сільського зеленого серед гостей району популярним є активний водний туризм. Як повідомив керівник спортивного клубу «Хвиля» Юрій Роспопа, сплави на рафтах та байдарках річкою Тиса організовуються чи не щодня: «Охочих здійснити екстремальну подорож завжди вистачає. Найбільше облюбували рафтинг на Тисі туристи з Центральної України, проте гостей із-за кордону теж вистачає. Сплавлятися до нас приїздять із усіх сусідніх держав. Наразі досить великий потік туристів прийшов на Виноградівщину із Англії».
Чималу лепту туристів у район привносять і оздоровчі заклади. Як нам повідомили представники адміністрації санаторію «Теплиця», в середньому зайнятість їх закладу становить 95%, а в літній період зайняті всі наявні номери. Туристи у Виноградівську «Теплицю» приїздять із усіх куточків України та ближнього зарубіжжя, а нещодавно їх заклад почали відвідувати навіть гості зі Швеції.
Великий туристичний потенціал та широкий спектр можливостей для його реалізації дають Виноградівському району можливість у майбутньому стати туристичною Меккою, а сьогодні наші гості починають відкривати для себе унікальну Виноградівщину – туристичну.
Марта ТЕРПАК