Висаджували молодий ліс і прикрашали Великоднє деревце

Кожного року працівники ДП «Виноградівське лісове господарство» проводять масштабну акцію «Майбутнє лісу у твоїх руках». Її головною метою є виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, забезпечення зацікавленості у збереженні лісових насаджень, дотримання правил поведінки в лісі, роз’яснення широким колам громадськості важливості створення лісових насаджень, ознайомлення та надання можливості учнівській молоді, представникам громадськості взяти участь у створенні лісів.
До посадки молодого лісу на території Шаланківського лісництва (лісничий Адальберт Бундович) минулого тижня разом із лісівниками та гуртківцями «Юні лісівники-дендрологи» Шаланківської ЗОШ долучилися голова районної державної адміністрації Михайло Русанюк, його заступник Єва Данич, керівник апарату райдержадміністрації Ігор Вантюх, керуюча справами Виноградівської районної ради Єлизавета Арвай, депутат районної ради Еден Албок, Шаланківський сільський голова Віктор Альохін.
Привітав учасників акції директор ДП «Виноградівське лісове господарство» Василь Агій: «Доброю щорічною традицією весняного спілкування лісівників з громадськістю стала Всеукраїнська акція «Майбутнє лісу у твоїх руках», яка проводиться за ініціативи Державного агентства лісових ресурсів України. До цієї хорошої справи долучаються державні лісогосподарські підприємства в кожній області та районі, заохочуючи до участі у заходах учнівську молодь, керівників органів місцевого самоврядування, депутатів різних рівнів та представників громадськості. На все життя дитині запам’ятається той день, коли вона тримала у свої руках саджанець, з якого виросте духмяна липа чи красень-каштан. Приємно, що нинішня акція проводиться напередодні радісного свята Пасхи, яке символізує оновлення природи і нового життя. Дякую всім, хто відгукнувся на наш заклик взяти участь у заході. Сподіваюся, що в майбутньому наша когорта свідомих громадян буде лише збільшуватися. А ми, в свою чергу, докладатимемо всіх зусиль, аби вирощувати більш повноцінний, стійкий і в природному, і господарському значенні ліс».
Дійсно, цьогорічна акція трохи запізнилася у часі через погодні умови і відбулася наприкінці березня – початку квітня. Але завдяки цьому вона набула символічного значення, адже роботи з лісовідновлення співпали з активною підготовкою до Великодніх свят, а саме на католицький Великий (Чистий) четвер. Тож працівники лісгоспу підготували для учасників акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» надзвичайний сюрприз – створили чудову передсвяткову атмосферу з пасхальними декораціями із природних матеріалів та Великоднє деревце з барвистими писанками. Кожен бажаючий зміг прикрасити це деревце своєю, зробленою власними руками писанкою, адже лісівники подбали про необхідний матеріал. Не гаючи часу, за створення свого декору писанки, активно взялися не тільки школярі, а й дорослі охоче підключилися до цієї захоплюючої справи. Завдяки спільній праці, деревце вмить засяло кольоровим писанковим блиском і стало головним атрибутом для спільного селфі.
Після такого чудового емоційного розвантаження всі перейшли до головної справи – висадки дерев. Вона проходила в урочищі «Пушкіно», у кварталі 20 виділ 22 Шаланківського лісництва. Перед початком робіт інженер з охорони праці ДП «Виноградівське ЛГ» Степан Гаджега провів інструктаж з техніки безпеки. Затим всі дружньо взялися за справу. Учасники акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» висаджували каштан їстівний, каштан кінський, липу, яблуню та грушу. Всього на ділянці було висаджено 1000 молодих саджанців.
Як зазначив, директор ДП «Виноградівське ЛГ» Василь Агій, посадка додаткових порід дерев проходила на ділянці площею 1,5 га, де восени лісівники висіяли 112,5 кг жолудя дуба звичайного (10 Дз). Доповнення лісових культур не лише сприяє біорізноманіттю, а й створює відповідні умови для підгодівлі диких тварин плодами дерев. Липа ж, у свою чергу, слугує медоносом.
За словами керівника, щоб довести свою громадську позицію та продемонструвати, що ліс для них – це не лише ресурс, а його відновлення та збереження є одним із пріоритетних завдань кожного, в цьогорічній акції також взяли активну участь представники деревообробних підприємств області та лісозаготівельники, зокрема, працівники ТОВ «Перспектива» (Мукачево), ТзОВ «К’Лен» (Іршава), ТзОВ «Нумінатор» (Берегово), місцеві підприємці Володимир Чумак та Іван Сідей.
«Ліс – це наше багатство не тільки природне, а й духовне. Кому як не нам берегти його? Приємно, що наше підростаюче покоління свідомо і відповідально ставиться до охорони навколишнього середовища краю. Разом із дорослими вони зробили дуже благородну справу у своєму житті. По-різному складуться їхні долі. Але, щоразу проїжджаючи повз цей ліс, вони розповідатимуть своїм дітям і внукам, що тут є дерева, висаджені їхніми руками», – наголосив голова РДА Михайло Русанюк.
«Озеленення територій, виховання у дітей любові до природи та донесення до них необхідності збереження зелених насаджень – дуже важлива справа, яку обов’язково будемо підтримувати», – сказала керуюча справами райради Єлизавета Арвай.
На завершення акції помічник лісничого Шаланківського лісництва Діана Мотрунич провела з учнями конкурс на знання видів декоративних рослин. Відрадно, що всі школярі проявили неабияку активність та ерудованість, тож кожному головний лісничий підприємства Дмитро Зейкан вручив у подарунок саджанець.
Любов ТОКАЧ