Вишивають душу бісером на білім полотні…

 З нагоди Міжнародного дня музеїв у районному історичному музеї відкрилася надзвичайно цікава і вишукана виставка «Магія бісеру». Всього на виставці представлено понад 70 неймовірної краси рукотворів, де з-під  чарівної голки та філігранних бісеринок вийшли неймовірної краси картини, вишукані сувеніри та ексклюзивні речі. Відвідувачі побачать багатоликість ікон і вишиту молитву, стильні аксесуари, натюрморти тощо.
Свої роботи поціновувачам мистецтва, гостям та всім містянам представили голова міської первинної ветеранської організації та волонтерського руху при райраді ветеранів «Пенсіонер», активістка жіночого осередку ім. О. Теліги, волонтер «Руху підтримки закарпатських військових – Виноградів» Ольга Гал, Великоком’ятівський сільський голова Сніжана Попович, керівник розважально-пізнавальної студії «Розумашки» (м. Виноградів) Наталія Данкович, чергова по залізничній станції Виноградів та учасниця ГО «Виноградівські пацьорки» Тетяна Ворон, а також наша колега – завідувачка відділом листів та соціальних питань газети «Новини Виноградівщини», голова профкому і волонтер «Руху підтримки закарпатських військових – Виноградів» Наталія Кобаль. Для кожної з них працювати з бісером – хобі, якому віддають кожну вільну хвильку. І не має значення, що потребує це захоплення неабиякого терпіння, бо, якщо вже перший раз спробуєш, то відірватися не зможеш.  
Привітала самодіяльних майстринь з відкриттям виставки перший заступник голови РДА Наталія Костелеба-Веремчук: «Надзвичайно приємно бути присутньою на відкритті цієї чудової виставки і дуже радісно, що маємо в районі таких майстринь, котрі можуть порадувати наше око і схвилювати серце. Подвійна радість охоплює, що серед них і мої землячки із Великих Ком’ят. Хочу відзначити, що всі роботи майстринь відзначаються своєю самобутністю. Прекрасні картини на різноманітну тематику.  Знаю, що виготовлення виробів із бісеру – дуже копітка робота, яка потребує не тільки творчого натхнення, а й неабиякої терплячості майстра, з-під рук якого виходять справжні шедеври. Бажаю всім майстрам творчих успіхів, аби ми могли завжди насолоджуватися витворами їх рук».
Своє захоплення виставкою висловили директор міського будинку культури Святослав Гал, координатор «Руху підтримки закарпатських військових – Виноградів» Михайло Роман, викладач ДШМ ім. Б. Бартока Наталія Вейконь, редактор КП «РРВК «Новини Виноградівщини» Маргарита Станко, громадський діяч Марія Конкіна. Начальник відділу культури РДА Василь Югас відзначив роботу директора районного історичного музею Людмили Тороцкезі у підготовці різнопланових виставок і вручив їй грамоту за вагомий внесок у розвиток збереження духовних цінностей краю.
Виставка триватиме до кінця місяця. Запрошуємо всіх насолодитися неймовірною магією бісеру.
Любов ТОКАЧ