Євангелісти Закарпаття святкували 500-річчя Реформації у Великих Ком’ятах


Весь 2017 рік є роком Реформації в Україні. Святкування розпочали торік 25 грудня, у день Різдва Христового за григоріанським календарем. Адже саме 1517 року монах августинського монастиря, професор Віттенберзького університету, доктор богослов’я та популярний проповідник в Саксонії Мартін Лютер розчарувався в католицизмі і став виступати за кардинальну реформу. Згуртувавши довкола себе однодумів, цей рух переріс в окрему релігійну течію. Головною метою Реформації було зробити Святе Письмо доступним для всіх. Саме тому протестанти перекладали народними мовами Біблію, яка до того часу була написана латиною в католиків. У багатьох випадках вони започатковували писемну мову. Мартін Лютер, засновник Реформації, перекладаючи Біблію з латині на німецьку, фактично, створив писемну німецьку мову.
Минулої неділі, під час святкування Дня подяки відбулася і урочиста зустріч з нагоди 500-річчя Реформації відбулася у Великих Ком’ятах. Тут, у домі молитви зібралися єпископи, пастори та вірники Євангельських протестантських церков: Закарпатської Реформатської церкви, Євангельських християн-баптистів, християн євангельської віри та адвентистів сьомого дня. Серед запрошених гостей – перший заступник голови Виноградівської РДА, депутат Закарпатської обласної ради Наталія Костелеба-Веремчук, голова сільської ради Великих Ком’ят Сніжана Попович та директор місцевої одинадцятирічки Неля Козуб.
Першим зі словами привітання з звершення молитви виступив старший єпископ Української вільної церкви християн євангельської віри Василь Райчинець, який наголосив на важливості дякувати Богу за його милість до нас, адже в Біблії 55 разів є подяка Богу. Єпископ Закарпатської Реформатської церкви Шандор Зан-Фабіан зачитав декілька речень з Євангелія від Іоана українською та угорською мовами і наголоси: «Читайте святе письмо і живіть, як вчить нас слово Боже». Заступник старшого пресвітера обласного обєднання церков євангельських християн баптистів Тимофій Тимченко у своєму виступі констатував, що Реформація – це готовність до змін, до прийняття кардинальних рішень та формування нових поглядів на відношення один до одного. Заступник Єпископа Української церкви християн віри євангельської в Закарпатській області. Василь Кинів назвав великим благом те, що вірники протестантських церков зібралися разом.
–  Шановні єпископи, пастори, запрошені гості та мої односельці. Для мене велика честь бути сьогодні з вами на такому величному святкуванні. Всім відомо, що протягом 2017 року весь світ святкує 500-річчя Реформація, яка змінила обличчя Європи, внесла докорінні зміни в історію. Наша влада з повагою відноситься до всіх релігійних громад. Свідченням цього є Указ Президента України «Про відзначення в Україні 500-річчя Реформації». В обіг увійшла нова монета. Влада Закарпаття та Виноградівського району щиро поважає вашу релігійну громаду і адресує вам слова вітання. Бажаю вам усім миру та добра, відчувати підтримку один одного та Господа Бога, – сказала перший заступник голови Виноградівської РДА, депутат Закарпатської обласної ради Наталія Костелеба-Веремчук та вручила грамоти райдержадміністрації єпископу церков християн віри євангельської в Закарпатській області Віктору Хрипті, пастору церкви села Великі Ком’яти Віктору Ісаку, та подяки вірникам церкви Ярославу Цібеленку та Оксані Хрипті, а також керівнику хору Василю Варзі. А вдовам пасторів, що відійшли за земну межу, обласний депутат вручила букети квітів.
Єпископ Михайло Паночко згадав історію створення Реформації, цитував вірші класиків української літератури, котрі оспівували велич Божу. Завершив свою проповідь спільною молитвою.Родзинкою урочистої зустрічі з нагоди святкування 500-річчя Реформації були піснеспіви об’єднаного міжконфесійного хору Закарпаття та соло Олени Брижак.
Наталія Шаркаді