За крок до Автокефалії: Українська церква отримала Статут (Уточнено)

Також, на Синоді Вселенського патріархату запропонували провести об’єднавчий собор вже грудні.

Синод Константинопольського патріархату, на якому розглядали питання української автокефалії, проходив 27-29 листопада у Стамбулі.

Архієреї Константинопольської церкви ухвалили Статут майбутньої церкви та запропонували провести об’єднавчий собор Української Помісної церкви в Києві у грудні цього року. Головуватиме на соборі митрополит Гальський Еммануїл.

Текст Статуту нової церкви буде представлений екзархом Вселенського престолу в Україні. Надалі в текст можуть бути внесені деякі зміни і доповнення.

Після обрання глави Української церкви, новому предстоятелю вручать Томос про автокефалію.

Варто зазначити, що весною цього року Президент України звернувся разом із єпископами різних церков до Константинопольського патріарха надати Томос про автокефалію Українській церкві.

Пізніше, у Вселенській патріархії заявили, що звернення Порошенка було прийняте. 11 жовтня, під час засідання у Стамбулі, Синод Константинопольського патріархату підтвердив рішення надати автокефалію Українській Церкві. Також Вселенський патріархат повернув в канонічний стан глав УАПЦ Макарія і УПЦ КП Філарета.

У відповідь на “зазіхання на свою канонічну територію” РПЦ 15 жовтня, на засідання Синоду у Мінську. ухвалила рішення про повне припинення євхаристійного спілкування з Константинопольським патріархатом.