Свято першовересня у школах Великих Ком’ят

 

Минулої п’ятниці на свято Першовересня країна знань знову калиновим передзвоном запросила у цікаву подорож школярів та студентів. На шкільних подвір’ях району вишикувалися святково вбрані хлопчики та дівчатка. Особливим цей день був для маленьких шестирічок, котрі пішли перший раз у перший клас.

У Великоком’ятівських школах (дев’ятирічці та одинадцятирічці) вражали різномаїттям вишиванок. А керівники альма-матер хвалилися шкільними обновками. Так, перед початком свята поспілкувалася з директором ЗОШ І-ІІІ ст. Нелі Козуб, яка, не приховуючи радості, сказала: «Виключно за державні кошти у всіх класах школи побілено стіни та пофарбовано підлогу. Освітлення школи повністю пройшло профілактичний контроль, тож ми спокійні за безпеку хлопчиків та дівчаток. Дуже важливо, коли є підтримка. Щиро вдячні голові Виноградівської РДА Михайлу Русанюку, його першому заступнику, нашому депутату Закарпатської обласної ради Наталії Костелебі-Веремчук, а також в. о. начальника управління освіти, молоді та спорту Віктору Жупанину, котрі протягом канікул часто навідувалися до нашої школи, переймаючись буденними проблемами ремонтних робіт. Так, у нас повністю перекрито більшу частину даху, зараз йде мова про виділення коштів для решти покрівлі. Найбільше радіємо облаштованим внутрішнім вбиральням, адже у нас були тільки зовнішні, та й то – у аварійному стані. Протягом минулого навчального року нам були виділені дві нові дошки, тепер ми їх встановили у історичному кабінеті та у класі першокласників. Також, за сприяння Наталії Юріївни ми маємо повний комплект класних меблів, котрі стали в пригоді для учнів початкових класів». Тут, на святі першого вересня у добру путь школярів благословили духовні наставники Свято-Духівського православного храму села протоієрей Василій Похилець та пастор церкви християн віри євангельської Віктор Ісак, напутні слова висловили голова батьківського комітету школи Марія Федьо.

Загалом за клопотанням обласного депутата Наталії Костелеби-Веремчук за кошти обласної ради по комплекту класних меблів отримали школи її округу у Широкому, Малій Копані та дві у Великих Ком’ятах. Сама Наталія Юріївна привітала зі святом знань вчителів та учнів Великоком’ятівської дев’ятирічки, де цьогоріч новим директором школи призначили Віталія Короля.

– Шановні школярі, батьки, вчителі. Від себе особисто та всього депутатського корпусу Закарпатської обласної ради, від Виноградівської райдержадміністрації всіх вітаю з початком нового навчального року. Це дуже важливе свято, адже найнеобхідніші нашим дітям знання. Тож добре вчіться, слухайте своїх наставників. А ми з керівництвом школи намагаємося зробити все для того, аби вам у стінах рідної альма-матер було затишно. Так, завдяки програмі співпраці Закарпаття та  чеського краю Височина розпочато заміну вікон. Бачу, що ваша школа потребує матеріально-технічного забезпечення і буду робити все можливе для того, аби вона стала кращою. Найперше – потрібні внутрішні вбиральні. Щодо навчального процесу, то я знаю, що у вашій школі є потужний педагогічний колектив, є багато обдарованих діточок. Тож щиро бажаю всім міцних знань та мирного неба, – сказала у вітальному слові Наталія Юріївна.

Щирі слова вітання до школярів та вчителів пролунали з вуст директора Великоком’ятівської ЗОШ І-ІІ ступенів Віталія Короля та його заступника Марії Пушкаш, які зазначили, що у дев’ятирічці буде навчатися 314 учнів, з яких 39 – першокласники. Першокласники зачитали вірші, а учениця Анастасія Густі виконала пісню про школу. Відтак, учні разом з учителями попрямували у свої класи, де на них чекала цікава мандрівка країною знань.

Наталія Шаркаді