Відпочили корисно та цікаво

У Новому Селі з 2012 року функціонує «Клуб матері і дитини», який заснувала бібліотекар сільської бібліотеки-філії села Мелінда Молнар. Цього року зібрання членів клубу відбулися вже неодноразово. Діти дуже люблять такі зустрічі, де на них постійно чекають різні подарунки, солодкий стіл, музика, всілякі ігри та цікаві змагання, читання та перегляд казкових книжок. Тут вони вчать різні приказки та відгадують загадки.
А цього разу на недільний відпочинок був запрошений поважний гість – мешканець нашого села, лікар-реаніматолог дитячого відділення Виноградівської райлікарні Віктор Трикур.
Учасникам заходу Віктор Іванович підготував багато цікавої інформації, яка розглядалася і обговорювалася учасниками на занятті. Він давав корисні поради молодим матусям та акцентував велику увагу на осінні вірусні інфекції, зокрема грип та застуду. Розповів, що вони є дуже небезпечними для маленьких діточок, особливо віком до двох місяців, навіть бували й смертельні випадки. Порадив батькам різні носові краплі та кращі ліки народної медицини для полегшення симптомів недуги. Розповів й про важливість щеплень від складних захворювань.
Зокрема, лікар розповів про те, якою має бути температура повітря у приміщенні, де перебувають маленькі діточки, як одягати їх, щоб вони не переохолоджувалися й не перегрівалися. Також вів мову, як правильно та акуратно підтримувати голівку та шию малюка, щоб не спричинити  серйозні травми. Також порушили тему, як і чим годувати немовля.
 – Відповідально підходьте до того, чим годуєте дитину: дуже корисним є грудне молоко, тому що воно набагато поживніше, оскільки забезпечує дитину не тільки необхідними речовинами, але і захищає від хвороб, завдяки виробленню імунітету. А в 4-5 місяців можна добавляти суміш, але теж треба вибирати правильно, – розповідав Віктор Іванович. – Особливу увагу матусі мають звернути на шкіру дитини, так як вона дуже ніжна й потребує неабиякого догляду. Тому краще вибирати найпростіші дитячі креми, які містять найнижчу кількість ароматизаторів.
Дитячий лікар дав поради не тільки по догляду за маленькими. Зокрема, батьки цікавилися  різного роду недугами, які дошкуляють  дітям середнього та старшого шкільного віку. Віктор Трикур запропонував батькам не займатися самолікуванням, а при потребі вчасно звертатися до спеціалістів, так як сьогоднішні хвороби дуже серйозні та важко підлягають лікуванню.
Після корисної розмови, діти ще довго гралися та ласували солодощами, а дорослі також залишилися задоволеними гостинністю організатора заходу. Отримавши подарунки, малеча з батьками попрямувала додому, чекаючи наступної зустрічі.
Ріта МЕЗЕЙ