У Дротинцях встановили пам’ятник Василю Білаку

Минулої неділі на території Дротинської сільської ради зазвучала сумна мелодія. Під теплими променями сонця урочисто вишикувались в ряд майже всі жителі села. Ведучі заходу оголосили відкритим мітинг з нагоди відкриття пам’ятника, закликаючи присутніх вшанувати пам’ять рідного земляка Василя Білака, який загинув у зоні АТО, захищаючи суверенітет та територіальну цілісність України, чесно і гідно виконуючи свій обов’язок перед Батьківщиною.
Звучить гімн України. Батькам загиблого героя надається почесне право відкрити пам’ятний знак, встановлений на подвір’ї сільської ради. Біль душі та печаль на очах близьких і рідних людей – словами не передати. Йому 17 вересня виповнилося б 25, але, на жаль, доля розпорядилася над ним інакше. Хвилиною мовчання присутні на мітингу вшановували пам’ять всіх тих, хто віддав своє життя за незалежність і свободу України.
В урочистостях взяли участь волонтери «Руху підтримки Закарпатських військових – Виноградів», учасники громадської організації «Ветерани бойових дій Виноградівщини», військові, а також представники духовенства, громада населеного пункту.
Свої думки про полеглого героя та з нагоди відкриття та освячення пам’ятника висловили настоятель храму Різдва Божої матері с. Дротинці о. Георгій Сігетій, один із організаторів -юрисконсульт управління освіти, молоді та спорту РДА Володимир Богля та заступник голови громадської організації «Ветерани бойових дій Виноградівщини», капітан В’ячеслав Кукса. У своїх промовах вони висловили щиру вдячність батькам Василя за те, що виховали справжнього патріота держави, добру та чесну людину, який мужньо воював, виборював мирне життя другим. Згадували його як відважного, хороброго, вірного друга, котрий на полі бою неодноразово ризикував власним життям задля порятунку побратимів.
Після урочистих виступів, священнослужителі відслужили панахиду за полеглим солдатом та освятили пам’ятник. Учні місцевої школи також вшановували пам’ять Василя Білака віршованими рядками та піснями, покладанням квітів та лампадок.
На завершення урочистого заходу, настоятель православного Свято-Троїцького храму у Виноградові о. Михаїл Бідзіля висловив щиру вдячність організаторам та ініціаторам встановлення пам’ятного знаку, зокрема: Андрію Дем’янчуку, Володимиру Боглі, Андрію Фірге, Василю Матію, Івану Верешу, а також всім тим, хто своєю працею допомагав у його встановленні. Розміщення пам’ятника у центрі населеного пункту стане символічним. Він щодня буде нагадувати батькам та всім жителям Дротинців про цю трагічну подію. Відтепер, проходячи біля нього, кожен матиме можливість стати на хвилинку та схилити голову перед подвигом справжнього захисника Вітчизни, віддати шану за те, що він віддав своє життя заради кожного з нас. Герої не вмирають! Вони назавжди закарбуються у серцях людей.
Ріта МЕЗЕЙ