Палітра емоцій, релакс-терапія для душі

Неповторні краєвиди й затишні вулички, барвисті натюрморти і вишукані квіти, а ще не банальні сірі, а веселкові калюжі, в яких відображається високе голубе небо і неймовірної краси світобачення – все це роботи чудового майстра пензля Анатолія Сакалоша з Берегова, які митець презентує вперше для поціновувачів образотворчого мистецтва у виставковій залі «Імпасто».
Він – уродженець сусіднього Хуста. З дитинства мав хист до малювання, а також захоплювався музикою. Ці дві Музи, а ще кохана дружина і натхненниця Ольга Михайлівна і донині йдуть із ним поруч.
У 1978 році він закінчив Ужгородське училище прикладного мистецтва, відділ художньої обробки дерева за спеціальністю «художник-майстер». Працював художником-оформлювачем на Хустській взуттєвій фабриці. У цьому ж році ввійшов до складу музичного ансамблю «Метроном», де грав на барабанах, а також виступав як соліст. У 1983 році переїхав до Великої Бакти, що на Берегівщині, і працював художником-оформлювачем у Науково-дослідному інституті агропромислового виробництва. Саме в цей час починає серйозно займатися живописом. Малював переважно натюрморти і пейзажі олією на полотні або картоні. Пізніше писав портрети, створював живописні декоративні композиції та колажі.
Експериментувати – це те, що найбільше полюбляє автор. Анатолій Михайлович пробував себе у різних напрямах і техніках мистецтва – це і розписи на стіні, а ще на склі на релігійну тематику, зробив із десяток венеціанських масок із пап’є-маше, розписував пасхальні яйця і, навіть, створював їстівні мистецькі витвори.
З 1994 по 2002 рік працював різьбярем в АТ «Вікторія». Саме у 1994 році з легкої руки тодішнього керівника районного відділу культури Любові Перцюк відбулася його перша персональна виставка. А вже наступного року Анатолій Сакалош став членом творчого об’єднання «Берег». Постійно бере участь у пленерах та різноманітних виставках образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. Презентував численні персональні виставки у Берегові, Хусті та Ужгороді, а також був учасником міжнародних вернісажів в Угорщині, Польщі тощо. З 2012 року є членом творчого об’єднання «Митець Верховини», а з 2013 – членом Національної спілки народних майстрів України. Роботи талановитого майстра знаходяться в приватних колекціях цінителів мистецтва України, Росії, Угорщини, Чехії, Англії, Америки та Ізраїлю.
Як влучно зазначила керуюча «Імпасто» Валентина Костьо, нинішня виставка – релакс-терапія для душі. Тут представлено 33 полотна автора, серед яких і зовсім «свіжі» роботи.
Привітати митця з відкриттям першої виставки у нашому місті завітали його численні колеги по пензлю. Своїми враженнями і емоціями з присутніми поділилися голова творчого об’єднання «Митець Верховини» Валерій Дьордяк, художниця з Виноградова Маргарита Тегзе, шанувальниця мистецтва Світлана Тарнавська, котрі наголосили на його відчутті ракурсу, властивому тільки йому володінні палітрою, особливості світосприйняття, своїми роботами він дає нам можливість привідкрити вікно у його загадкову, але сповнену неймовірними емоціями душу.
Виставка триватиме місяць. Тож ми запрошуємо кожного відвідати цей чудовий вернісаж і відчути палітру емоцій, світосприйняття і багатства широкої душі.
Любов ТОКАЧ