Маленький ювілей великої справи

Для викладачів та учнів Неветленфолівської дитячої школи мистецтв вже стало доброю традицією проводити у Виноградівському міському будинку культури благодійні концерти, щоразу приурочуючи їх дітям з обмеженими можливостями. Та цей рік для них є особливим, оскільки власним талантом творили добро у 10-ий (!) раз. Як все починалося, нам розповіла директор школи Наталія Кіраль:
– Десятий благодійний концерт – це невеличкий ювілей. У мене слово ювілей асоціюється зі словом радість. Для нашого колективу ця тиха радість 10 років поспіль проходить разом з людьми доброї волі, з якими ми допомагаємо хворим дітям. Готуючи програму цього концерту, зауважила, що наразі ми виконуємо твори на чотирьох мовах, а був час, коли виконували твори на шести мовах. Музикальні шедеври створювалися у різних країнах у різні часи, композиторами різних національностей, всі вони відчували по різному але однаково переживали радість та біль. Тож і нас усіх об’єднує єдине бажання – допомогти обділеним долею дітям. Участь у наших концертах брав і хор з Угорщини, соліст з Німеччини, артисти обласного оркестру… А все починалось зі знайомства з Томашем Варфелді – громадянином Угорщини. Коли біда постукала у його дім, сім’я Томаша звернулась до людей. Допомоги надійшло стільки, що вони з дружиною вирішили допомагати людям з важким діагнозом. Таким чином з’явився фонд «Едьмашерт», що означає «Один за одного». Вже 30 років цей фонд допомагає закарпатцям, вони добре знають кому в першу чергу потрібна допомога. Під час розмов з Томашем Варфелді, у викладача нашої школи Калмана Кіраля виникла ідея організовувати благодійні концерти. Було важко починати, були сумніви – чи зрозуміють наше бажання допомагати хворим дітям таким чином. Саме тоді нам на допомогу прийшла методист відділу культури Єва Григора. Це вона давала нам поради, була ведучою благодійних концертів протягом  семи років. Зараз в підготовці благодійних концертів активно допомагає Виноградівська районна державна адміністрація, Виноградівська районна рада, відділ культури, головний спеціаліст відділу культури Олеся Данилець. А самий головний помічник це – шановні люди з щирим серцем. Величезна всім вам вдячність.
Даровані Богом таланти, наче з вдячністю за його безмежну милість, вони щораз спрямовують на благодійність, даруючи недужим надію на щасливе та безболісне майбутнє. А для глядачів кожен наступний концерт – це не тільки маленька крапелька в океан милосердя, а й духовна насолода від кожного окремого виступу. Тож з нагоди ювілейного концерту щиро бажаємо доброго здоров’я і натхнення мудрим викладачам та їх обдарованим учням.
Наталія Кобаль